Як встановити світовий рекорд з урожайності озимої пшениці?

20 лютого 2017, 07:30 12794

Західні технології та капітал стимулювали темпи зростання врожайності основних культур в Україні. Та, як свідчить світовий досвід, вітчизняному сільському господарству ще є куди рости.

Зокрема, найвищу урожайність озимої пшениці у світі — 16,52 т/га — отримав англієць Род Сміт. Він, до речі, побив рекорд свого співвітчизника Майка Соларі, який тримав пальму першості більш ніж 5 років.

Рекордсмен впевнений, що у майбутньому можна досягти ще вищих результатів. На його думку, успіх криється у трьох складових: правильна структура ґрунту, сприятлива погода та підживлення культур.


 Агроном (Agrii) Ендрю Воллес, Род Сміт и Ерік  Хорсбург 
Джерело фото: www.fwi.co.uk

Правильна стратегія внесення добрив принесла колосальний успіх, хоча й коштувало це недешево — витратили до $254,25 на гектар азоту за 2014/2015 р. Щодо погоди Род Сміт каже, що були ідеальні умови для гарного врожаю.

«Нам пощастило з погодою, посіви не зазнали стресу», — поділився Сміт із Farmers Weekly, додавши, що протягом попередніх сезонів завжди були фактори, які обмежували у досягненні високих результатів, такі як посуха, заболочування, хвороби, висока температура тощо.

Род Сміт наголошує і на важливості використання фунгіцидів. «Працюючи в тісній співпраці з командою Agrii, ми використовували програму спреювання 2 SDHI + триазола фунгіцида, — розповідає він. — Фунгіциди  використовуються для того, щоб зберегти достатню кількість зеленого листя протягом сезону».

Род Сміт і його команда  використовували 4-й клас твердої пшениці під назвою «Діккенс», оскільки саме цей клас дає доволі гарну врожайність. Урожай було зібрано за допомогою комбайна  New Holland 9070. «Я вибрав New Holland через його якість. Він має великий розмір та мінімізує витрати в полі», — коментує Род Сміт.


Джерело фото: www.fwi.co.uk

Формула досягнення найвищої урожайності озимої пшениці від Рода Сміта

Ґрунт — глиняний.

Тип/сорт — «Діккенс».

Попередник — бобові.

Культивування — мінімальна обробка ґрунту.

Дата висіву — 22 вересня 2014 р.

Норма висіву — 185 кг/га, 330 насінин/м2.

Дата збирання врожаю — 1 вересня 2015 р.

Вихід — 16,52 т/га при 15%-й вологості.

У подальшому команда Сміта планує ще збільшити урожайність.


 Род Сміт, Алан Фейрберн, Стівен Прінгл і Стюарт Орд
Джерело фото: www.fwi.co.uk

«Протягом багатьох років ми розробили систему, яка ефективно впливає на наші ґрунти, і створюємо добрі умови для вирощування. Ми знайшли формулу виробництва якісного насіння зернових, максимально збільшуємо продуктивність та прибутковість по всій нашій території  — 250 га. Ми працюємо з Agrii для подальшого збільшення урожайності і будемо проводити ще більше експериментів», — резюмував він.


Для довідки: 28 лютого компанія «Агроскоп Інтернешнл», на правах партнера з Аграрного Інтелекту першого ЗИМОВОГО ЗЕРНОВОГО КОНГРЕСУ, розкриє секрети інноваційних технологій вирощування озимих. Запрошені спеціалісти британської компанії Agrii, яка разом з «Агроскоп Інтернешнл» входить до складу міжнародної групи Origin Enterprises, поділяться практичним досвідом, як зібрати рекордний врожай озимої пшениці — 16,52 т/га, що у 2015 році був занесений до Книги Рекордів Гіннеса.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua