День поля з європейським шармом 24/7

01 червня 2018, 07:03 4675

Азартні змагання обприскувачів, кукурудза під біорозкладною плівкою для мульчування, унікальна підземна зрошувальна система, інноваційний посів з використанням надсучасних датчиків — і це не фантастичний полігон.

Просто нам вдалося днями ексклюзивно потрапити на поле в смт Дослідницьке, де готується нетипове для України дійство — Міжнародні дні поля DLG.

Все в режимі 24/7

Єдина в Україні виставка технологій рослинництва з демоділянками та показом техніки в роботі відбудеться 20-22 червня. Але насправді на цьому виставковому полі роботи тривають цілий сезон, ще з осені.

«До організаторів можна звертатися в режимі 24/7. Завжди отримуєш відповіді чи поради. Зустрічалися, щоб вчасно підготувати дослідну ділянку, відсіятись, внести препарати», — розповідає один із учасників майбутньої виставки, експерт із розвитку компанії «Дунай Агро» Андрій Сюмка.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

«Якщо відверто, то тут в усьому відчувається певний європейський шарм — спокійна точність, жодних містечкових надмірностей. Настрій виключно на професійне спілкування», — каже Андрій.

Іноземців-організаторів на полі DLG запросто можна побачити за кермом міні-трактора. Приміром, Александер Цайн очолює агрономічну службу підготовки Днів поля DLG в Україні, але за філігранну вирівняність ділянок експоненти мають дякувати безпосередньо його вправності.

Місце зустрічі — біля містера Джонні

Приміром, вже знаємо напевне, що гігантська фігура симпатичного велетня містера Джонні знову допомагатиме учасникам багатолюдної виставки зустрічатися біля техніки John Deere. Її представлятиме дилер по Київській, Сумській та Чернігівській областях — компанія «Юпітер 9 Агросервіс».

«Ми врахували минулорічні незручності, коли стаціонарна і рухома експозиції були далеко одна від одної, — уточнює менеджер з маркетингу компанії «Юпітер 9 Агросервіс» Надія Політова. — Тепер зовсім поруч розташуються і стенди з інформацією, і три смуги для постійних демонстрацій, і спеціальна зона для показу наших інноваційних «фішок». Яких саме? О, це інтрига — триматимемо її до 20 червня!

Можна буде подивитися в дії, за бажанням кожного індивідуального клієнта, і наші найпотужніші комбайни, і невеличкі трактори від 45 к.с. Хочемо ще раз довести: лідерська техніка John Deere доступна як для крупних підприємств, так і для невеличких фермерів».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Щогодинні екскурсії і крута лабораторія

Оптимальне насіння і технологію для конкретного регіону показуватиме на щогодинних екскурсіях демоділянками досвідчений агроном-практик Володимир Скорик із Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС). Перша приватна селекційна установа висіяла лінійки гібридів соняшнику та кукурудзи, а також сорт пивоварного ячменю.

«Минулого року приглядалися до формату DLG, було дуже цікаво, — зазначає комерційний директор ВНІС Марина Лубко. — Тепер показуємо всю технологію буквально в полі. Починаємо від підготовки ґрунту, наголошуємо на доробці, калібруванні насіння, до його якості у нас особливо трепетне ставлення».

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

На цьому ж полігоні у ВНІС є партнер — компанія «Ікараі Україна», ексклюзивний представник литовського виробника інноваційних високотехнологічних мікродобрив бренду Ikarai LLC.

Директор українського представництва Олександр Цаль розповідає, що на полігоні представлені три порівняльно-показові ділянки, а також працюватиме лабораторія для функціональної діагностики рослин на вміст мікроелементів по вегетації рослин.

Італійсько-німецький альянс

«Рано чи пізно усі дійдемо до технології стріп-тілл. Згоден, більшості поки що треба все обдумати, зважитись. Ми допомагаємо це зробити, аналізуючи результати наших ділянок кукурудзи, закладених за допомогою посівного комплексу для стріп-тілл Horsch Focus», — знайомить з особливостями експериментів регіональний менеджер ТОВ «Хорш Україна» Вадим Коваль.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

При посіві агрегатом Horsch Focus можна автоматично довантажувати висівну секцію залежно від типу і обробітку ґрунту, щоб насінина однаково лягала, і сходи були рівномірними. За словами Вадима Коваля, через недружні сходи, рвані рядки втрачається понад 20% урожайності — є за що боротися.

Компанія Maschio Gaspardo долучається до європейської тусовки DLG в Україні вперше і, так би мовити, одразу з високого старту. Ґрунтообробна техніка і обприскувачі будуть у постійному русі на дослідних смугах. А поруч на 4-х демоділянках — ярій пшениці, соняшнику, кукурудзі та ріпаку — вже видно результат роботи основних посівних агрегатів: сівалок суцільного висіву для зернових і для просапних культур. 

Особливо ж представника Maschio Gaspardo захоплює той факт, що на Днях поля DLG зберуться всі основні учасники ринку: «Порівняємо конкурентну техніку безпосередньо в роботі — це адреналін для справжніх професіоналів. Обіцяю з такого приводу пригостити партнерів мартіні на своїй експозиціїJ)».

Надзвичайно насиченими плануються тематичні та індивідуальні покази техніки Claas і John Deere. Обіцяє не відставати від колег і вітчизняний виробник «Лозівські машини».

Під шатром асоціації

Не тільки спільне шатро для своїх членів, але й колективні дослідні ділянки представить цього року на Днях поля DLG молода асоціація «Дунайська соя» (Donau Soja), яка зараз об’єднує вже понад 270 європейських виробників та переробників високоякісної не ГМО сої.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

На 500 квадратних метрах вже зустрічає відвідувачів продукція насіннєвих компаній з України. Можна буде роздивитися не тільки різні сорти сої, але й вплив застосування інокулянтів.

Партнерство у тренді

Помічаємо, що партнерські експозиції — справжній тренд Днів поля DLG.

Приміром, нестандартно оформили спільну ділянку селекційна компанія Strube і її колега на виставці — виробник засобів захисту рослин компанія Stefes.

Strube максимально пристосовує свою селекцію під конкретний регіон вирощування і готує культури до різких кліматичних змін. Антистресовий комплекс доповнює своїми ексклюзивними системами захисту Stefes, яка має лідерські амбіції у впровадженні високих технологій на ринку пестицидів в Україні.

До свого демополя компанії гранично прискіпливі, бо сподіваються за результатами виставки завоювати ще більше довіри аграріїв.

Захоплені спільними полігонами

«Найбільше ми чекаємо грамотних фахівців — агрономів, інженерів, які мислять по-сучасному, готові до змін», — ділиться очікуваннями від майбутньої виставки фахівець з підтримки продажів компанії «ЛЕМКЕН Україна» Олександр Киянець.

Джерело фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Вже має досвід минулорічного спілкування на Днях поля DLG. «До діалогу і конкретних дій найкраще відкриті господарства, котрі мають від 2 до 10 тис. га. Вони налаштовані на розвиток і здатні швидко приймати рішення», — переконаний Киянець.

«Lemken Україна» також найпершою подала заявку на участь у шоу обприскувачів. На трасу змагань цього року вийдуть також обприскувачі Horsсh, Berthoud, Amazone, Maschio Gaspardo, Jacto Inc, Apache, Agrifac. Суперформат передбачає покази за чітким графіком, якісне озвучування, постійне інформування для глядачів.

Відвідувачі виставки також безперечно не оминуть екстравагантну дослідну ділянку, нетрадиційно вкриту біорозкладною плівкою для мульчування від крупного європейського виробника гнучких пакувальних матеріалів Immer Group, що представлений в Україні ПАТ «Укрпластик».


International Field Days Ukraine 2018 відбудуться 20-22 червня на дослідному полі УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого (смт Дослідницьке, Васильківський р-н, Київська обл.). Більше інформації — за посиланням.


Ірина Садова, AgroPortal.ua