Українських бджіл експортуватимуть до Канади

31 січня 2023, 16:17 2566

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифікату для експорту з України до Канади бджолопакетів.

Зазначений сертифікат дає змогу українським виробникам експортувати до Канади не лише бджолиних маток, а й живих бджіл, говоритьтся у повідомленні Держпродспоживслужби.

Крім того, нові можливості з’явились і в українських виробників побічних продуктів тваринного походження, акредитованих на експорт своєї продукції до ЄС. Держпродспоживслужба та Міністерство сільського, лісового господарства та управління водними ресурсами Республіки Сербія погодили такі форми сертифікатів здоров’я:

  • для експорту топлених жирів, не призначених для споживання людиною, призначених для використання як кормовий матеріал, для ввезення або транзиту через Республіку Сербія;
  • для експорту топлених жирів, не призначених для споживання людиною, призначених для використання за межами кормового ланцюга, для ввезення або транзиту через Республіку Сербія.

У відомстві уточнили, що методичні рекомендації для експорту бджолиних маток та бджолопакетів, а також сертифікати на експорт бджолопакетів до Канади та продукції тваринництва до Сербії розміщені на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво».