В Україні запускають онлайн-курс для експортерів

15 лютого 2018, 15:05 3904

В Україні з 1 березня 2018 року стартує безкоштовний навчальний онлайн-курс з експорту до Європейського Союзу.

Представлення ресурсу відбулося сьогодні, 15 лютого 2018 року, говориться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Як зазначається, безкоштовний онлайн-курс «Smart exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС» розроблений студією онлайн-освіти EdEra за підтримки проекту ЄС «Association4U» та Western NIS Enterprise Fund. Тренером і консультантом з питань експорту на європейські та міжнародні ринки цього курсу виступає Олег Мірошниченко.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час представлення зазначив, що Україна зараз здійснює адаптацію свого законодавства до законодавства Європейського Союзу. Уже, зокрема, прийняті два основоположних для галузі закони: «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров«я та благополуччя тварин» та «Про безпечність та гігієну кормів».

«На законодавчому рівні ми маємо досить суттєвий прогрес. Але базове законодавство — це лише частина, бо великий обсяг роботи проводиться на рівні підзаконних актів», — зауважив Володимир Лапа.

За його словами, у поточному році на виконання стратегії інтеграції України до ЄС, у рамках адаптації законодавства Україні потрібно напрацювати та прийняти орієнтовно 120-130 актів.

Також зазначається, що відомство у другій половині березня проведе низку регіональних семінарів щодо реалізації норм закону про контроль, а разом з Українською зерновою асоціацією буде організована низка тренінгів із запровадження системи HACCP підприємствами, які займаються заготівлею та зберіганням зерна.

У цьому контексті, зауважив Лапа, функціонування таких електронних безкоштовних платформ є дуже важливою.

Зареєструватися на безкоштовний онлайн-курс можна за посиланням.