Українських виробників цукру зобов'яжуть дотримуватися норм ЄС

17 серпня 2017, 12:12 3934

Проект наказу «Про затвердження вимог до видів цукрів, призначених для споживання людиною», мета якого приведення вимог виробництва українського цукру до євростандартів, оприлюднено для широкого громадського обговорення, надання зауважень та пропозицій.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Як відзначається, у такий спосіб міністерство продовжує імплементацію норм директив ЄС у національне законодавство у рамках виконання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Так, зазначений проект наказу розроблено з метою гармонізації законодавства України із законодавством ЄС у частині вимог до цукру та його видів, призначених для споживання населенням.

«Документ містить вимоги щодо термінології, маркування видів цукрів, призначених для споживання, виконання яких забезпечить внутрішній ринок якісною продукцією та значно розширить можливості України для виходу на світові ринки», — пояснили в Мінагропроді.

Уточнюється, що на сьогодні українські цукрові заводи виробляють цукор білий згідно ДСТУ 4623:2006 «Цукор білий. Технічні умови», відповідно до якого більшість норм показників цукру відповідають вимогам, що містяться у Директиві Ради № 2001/111/ЄС.

«Оскільки вищезазначений державний стандарт України є на сьогодні добровільним, прийняття розробленого Мінагропродом наказу зумовить обов'язковість виконання виробниками вітчизняного цукру вимог до видів цукрів, призначених для споживання людиною», — додали у міністерстві. 

Проект наказу розміщено на офіційному веб–сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України у розділі «Регуляторна політика».