Трофімцева призначена заступником міністра з євроінтеграції

08 вересня 2016, 15:41 2443

Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує формування нової команди для проведення реформ у аграрній галузі. Сьогодні уряд схвалив пропозицію міністра Тараса Кутового про призначення Ольги Трофімцевої на посаду заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України, інформує Мінагропрод.

«Реформування галузі не можливо без справжніх професіоналів у команді. Тому ми продовжуємо формування нової амбітної команди. Радий повідомити, що до команди Мінагропроду долучилась Ольга Трофімцева, справжній спеціаліст, який має великій досвід у сфері міжнародних відносин. Впевнений, що за її допомоги прискоряться євроінтеграційні процеси», — прокоментував Тарас Кутовий.

Зі свого боку Ольга Трофімцева відмітила, що розвивати потенціал України як потужного гравця на світових аграрних ринках, є головним завданням для команди Мінагропроду сьогодні.

За словами заступник міністра з питань європейської інтеграції, основні завдання роботи з напрямку євроінтеграції вже прописані, у тому числі, в стратегії «3+5», це: відкриття нових ринків, розширення географії нашого аграрного експорту, підвищення його ефективності через зміну товарної структури, включаючи збільшення експорту органічної продукції. Залучення до зовнішньої торгівлі більшої кількості середніх та малих виробників та переробників, які бажають експортувати і здатні це робити.

«Продовження процесу адаптації української аграрної політики, особливо в галузі управління та контролю якості та безпечності продукції до європейських стандартів є пріоритетом для розвитку галузі», — прокоментувала Ольга Трофімцева.

На посаді заступника міністра з питань європейської інтеграції вона представлятиме міністерство у відносинах з центральними органами виконавчої влади, міжнародними організаціями, дипломатичними представництвами України за кордоном, здійснюватиме переговори в межах компетенції. Також координуватиме роботу з розробки та реалізації державної аграрної політики, спрямованої на розвиток агропромислового комплексу у сфері міжнародних та зовнішньоекономічних відносин тощо.


Для довідки: До призначення Ольга Трофімцева була керівником проекту «Консультування України в питаннях аграрної торгівлі — в рамках повної та всеохоплюючої Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС».

Ольга Трофімцева отримала вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» в Національному університеті біоресурсів та природокористування України та ступінь PhD у галузі аграрної політики в Університеті ім. Гумбольдта (Берлін). Довгий час працювала в Німеччині в галузі освіти, у бізнесі та аграрній сфері. З 2011 року займала позицію ключового експерта з питань національної на міжнародної стандартизації та гармонізації Німецької асоціації молочної промисловості. З січня 2016 року керувала проектом Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства ФРН «Консультування України в питаннях аграрної торгівлі — в рамках Повної та Всеохоплюючої Угоди про вільну торгівлю (ПВУВТ) між ЄС та Україною».