Ринок Китаю відкритий для українського шроту та жому

18 вересня 2017, 09:04 4153

Міністерство аграрної політики та продовольства України та AQSIQ (Генеральна адміністрація нагляду за якістю, інспекції та карантину Китаю) 15 вересня підписали протоколи санітарних та фітосанітарних вимог щодо експорту соняшникового шроту та бурякового жому з України до КНР.

З української сторони підписантом виступала заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, а з китайської сторони — віце-міністр AQSIQ Чень Ґан, говориться у повідомленні Мінагрополітики.

«Сьогодні Китай є стратегічним партнером України в галузі сільського господарства та протягом останніх років стабільно входить до основних торговельних партнерів України. Ми дуже вдячні представникам AQSIQ за активну співпрацю з нами у питаннях розширення товарної номенклатури експорту української агропродукції на ринок Китаю. Підписання цих протоколів, робота над якими тривала декілька років, є новим імпульсом для поглиблення нашої співпраці в галузі», —  зазначила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що в цьому році також завдяки активній співпраці між нашими сторонами, українські виробники отримали право експорту замороженої яловичини на китайський ринок (фінальне затвердження ветеринарного сертифікату здоров'я очікується найближчим часом). Також дев'ять українських підприємств, що виробляють молочну продукцію, отримали дозволи на експорт своїх товарів на ринок КНР в поточному році, наразі всього 27 українських виробників молочної продукції постачають свої продукти на цей ринок.

В рамках двусторонньої зустрічі були також обговорені питання відновлення експорту української продукції птахівництва на ринок Китаю та прискорення узгоджувальних процедур для відкриття експорту української черешні, лохини, яблук та соєвого шроту.


Для довідки: експорт української аграрної продукції на ринок КНР за січень-липень 2017 р. становив $ 524,5 млн. З яких: олія — $ 260,7 млн, зернові злаки — $ 234,1 млн, продукти борошномельно-круп'яної промисловості — $ 10,03 млн, сири та йогурти — $ 7,9 млн, насіння олійних культур — $ 5,06 млн, кондвироби — $1,5 млн.

Імпорт китайських аграрних товарів за цій період склав $ 63,7 млн. З яких: риба — $ 7,08 млн, готові чи консервовані риби — $ 8,4 млн, кава та чай — $ 5,8 млн, продукти переробки овочів — $ 2,01 млн, залишки та відходи харчової промисловості — $ 9,4 млн, тютюн — $ 5,2 млн та інші.