Думка: Польська пшениця конкуруватиме з українською на основних ринках

20 липня 2020, 11:18 2272
Думка: Польська пшениця конкуруватиме з українською на основних ринках фото

Польща цього року йде на абсолютний рекорд пшениці. Очікується 11,7 млн т.

Про це пише президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса на своїй сторінці у Facebook.

«Згідно прогнозів USDA та Європейської Комісії, загальний врожай зернових у Польщі складе 30,7 млн т, що на 6,3% більше, ніж минулого року. І це буде третій найкращий врожай за всю історію Польщі», — додав він.

Як зазначає Алекс Ліссітса, складно аналізувати причини такого успіху, адже ситуація була схожа на українську: тепла зима, суха весна. Та рясні дощі і збереження технології забезпечили полякам гарний урожай пшениці.

«Польська пшениця буде конкурувати з українською на основних ринках. Поляки експортуватимуть близько 3,5 млн т у 20/21 МР. Частина піде у Європейський Союз, у ту саму Німеччину, більша частина у Саудівську Аравію і Африку.

Останніми роками Польща наростила експортні можливості саме у ці країні, тому Україні слід очікувати досить таки жорсткої конкуренції на Аравійському півострові та на півночі Африки», — вважає експерт.

Алекс Ліссітса зазначив, що окрім високої врожайності у Польщі очікується і гарна якість пшениці, тому буде непросто.