ФАО: Україна збільшує обсяги експорту фруктів і ягід до ЄС

08 грудня 2017, 10:35 3082

Поставки українських свіжих фруктів і ягід на європейський ринок продовжують зростати. 

Про це говориться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Як зазначається, ЄС є швидким та динамічним ринком, враховуючи щорічну вартість імпорту свіжих дрібних фруктів в розмірі €641 млн і середньорічне зростання на 14,9% за останні 5 років. В даний час експорт України в ЄС в середньому становить €3,4 млн в рік, а це всього 0,5% від імпорту ЄС. Такі показники вказують на величезні можливості для України збільшити свою частку, ввважають у ФАО.

Однак вихід на європейські ринки також вимагає дотримання правил торгівлі ЄС і застосування чітких ринкових стандартів в питаннях упаковки і маркетингу.

Для підтримки країн у питаннях розширення доступу сільськогосподарської продукції на міжнародних ринках, ФАО реалізує Регіональну ініціативу з розвитку агропродовольчої торгівлі та доступу до міжнародних ринків.

«В рамках ініціативи ФАО працює з Міністерством аграрної політики і продовольства та іншими зацікавленими сторонами в Україні, щоб розвивати їх можливості щодо розширення експорту продуктів садівництва на ринки ЄС», — сказала економіст ФАО Ірина Кобута.