ФАО створює офіс в Україні: зроблено перший крок

07 листопада 2022, 08:00 2695

Джерело фото: Мінекономіки

Кабінет Міністрів України і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) підписали угоду про створення в Україні Проєктного офісу ФАО та надання допомоги нашій державі.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України.

«Від імені українського народу та від наших виробників дякую за допомогу, яку надала та продовжує надавати ФАО з початку широкомасштабного вторгнення росії. Зокрема, завдяки реалізації ФАО в Україні Плану швидкого реагування відновлюються виробничі та експортні потужності української агросфери. А також поліпшується життя людей, яким ФАО надає допомогу. Переконана, з відкриттям Проєктного офісу співробітництво між ФАО та Україною, яке триває вже багато років, отримає нову динаміку», — зазначила під час церемонії підписання перший віцепрем'єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, посилення співпраці важливе сьогодні й з огляду на необхідність пролонгування «зернової ініціативи», термін якої спливає 19 листопада. Україна сподівається на підтримку ФАО з цього питання.

Зі свого боку заступник генерального директора ФАО Лоран Тома підкреслив, що після початку широкомасштабних бойових дій ФАО розширила свою діяльність в Україні для підтримки сільгоспвиробництва та продовольчих систем з метою захисту постраждалих від війни домогосподарств та громад.

«Ця угода дозволяє розширити співпрацю в країні, підвищити сільськогосподарський потенціал України та захистити продовольчу безпеку кожного вразливого українця», — зазначив Лоран Тома.