Україна у січні-березні поточного року імпортувала агропродовольчої продукції на суму $1,79 млрд. Це на 22% більше, ніж за перший квартал минулого року ($1,47 млрд).
Про це говориться у повідомленні ННЦ «Інститут аграрної економіки».
«Країни Європейського Союзу продовжують залишатись найбільшими постачальниками продовольства в Україну. Здійснивши нинішнього року продажі на $907 млн, вони зайняли в структурі вітчизняного імпорту 50,7%. Закупівлі з інших основних регіонів є значно меншими, зокрема з Азії — $398 млн (22,2%), Африки — $79 млн (4,4 %)», — уточнив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.
Він додав, що Польща досі утримує перше місце в рейтингу головних продавців агропродукції до України. За І квартал 2023 року вона експортувала до нашої країни харчів на суму $232 млн.
Другу позицію утримує Туреччина ($202 млн). Інші країни поставляють в Україну значно менші обсяги агропродукції.
«Товарна структура імпорту агропродовольчої продукції традиційно формується з риби і морепродуктів ($214 млн), плодів, ягід і горіхів ($210 млн), насіння й плодів олійних культур ($197 млн), алкогольних і безалкогольних напоїв ($153 млн), тютюнових виробів ($111 млн), овочів ($110 млн), різних харчових продуктів ($108 млн). Спільно ці види агропродукції зайняли в імпорті близько 62%», — зауважив експерт.
У 2023 році агропродовольчий імпорт в Україну зростає швидшими темпами, ніж експорт. До його довоєнної структури додався імпорт овочів, адже у пріоритетних регіонах їх виробництва в Україні повноцінний операційний цикл все ще неможливо забезпечити через окупацію територій та близькість до лінії фронту, підсумував Богдан Духницький.