Трейдери відмовляються платити за вже поставлене українське зерно

04 березня 2022, 18:21 2988

До асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» почали надходити повідомлення від сільгоспвиробників, що ряд міжнародних зернотрейдерів стали відмовлятись від сплати рахунків за контрактні поставки українського зерна та продовольства, відсилаючись на контрактні форс-мажорні обставини в нашій країні.

Про це повідомляє УКАБ.

«В цей складний для України час, коли на вітчизняних землях лютує війна, а російський ворог знищує міста і вбиває наших людей, нам як ніколи потрібна підтримки наших міжнародних партнерів. Особливо враховуючи, що всі отримані кошти наразі спрямовуються на допомогу армії та підтримку роботи агропідприємств критичної інфраструктури», — зазначається в повідомленні.

При цьому в асоціації додають, що «все відбувається на тлі того, що іноземні зернотрейдингові компанії продовжують співпрацювати з путінським режимом і не мають спільної позиції щодо припинення закупівлі зерна в росії та будь-якої співпраці з бізнесом рф, тим самим продовжуючи фінансування їхніх військ».

УКАБ вважає неприпустимим такі дії та закликає компанії Archer Daniels Midland Company, Bunge, Cargill, LDC, Sierentz, Olam, Glencore, COFCO, CHS, Soufflet та інших відновити фінансові виплати по контрактам для закриття боргів за поставлене українське зерно і продовольство та розірвати всі економічні відносини з російським агресором.