Сезон кісточкових розпочався з рекордного імпорту

12 червня 2019, 11:24 2031

Травень є початком сезону кісточкових в Україні. Відкривають цей сезон імпортні персики, нектарини та абрикоси.

В цьому році фахівці зафіксували суттєве збільшення пропозиції імпортних кісточкових на гуртових майданчиках країни, повідомляє »Інфо-Шувар».

Останні дані Держстату підтвердили це, в травні 2019 року Україна імпортувала  найбільший в цьому місяці за останні 5 років  обсяг кісточкових — 1,45 тис. т загальною вартістю $ 1,72 млн.

Головними постачальниками кісточкових традиційно стали країни ЄС та Туреччина.

«Затримка визрівання ягід та кісточкових у вітчизняних господарствах створила непогану можливість для імпортерів кісточкових на ринку України. Завдяки відсутності конкуренції із вітчизняноми кісточковими і все ще відносно невискою конкуренцією із ягодами  сьогодні імпортери продають кісточкові на 35 -50% дорожче ніж в попередньому році», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Вона зазначає, що в 2018 році ситуація була зовсім іншою, ягід на ринку було набагато більше, а перші українські абрикоси почали продаватись ще на початку червня і коштували вони в 1,5 рази дешевше ніж сьогодні

На думку експерта найближчими днями ситуація на ринку кісточкових почне змінюватись дуже швидко, конкуренція буде посилюватись щодня, а ціни, відповідно, знижуватимуться.

На гуртовому ринку ОРСП «Шувар«вже з«явились перші невеликі партії українського абрикосу по 40-50 грн/кг (1,3-1,6 €/кг).