Огірки стрімко дешевшають через потужну пропозицію і слабкий попит

19 травня 2024, 14:25 1965

Ціни на тепличний огірок в Україні продовжують інтенсивно знижуватися, причому на цей час комбінати вже відвантажують цю продукцію істотно дешевше, ніж рік тому.

Про це повідомляє EastFruit

Зокрема, вже сьогодні тепличні комбінати України ведуть реалізацію огірка по 20-60 грн/кг ($0,51-1,52/кг), що в середньому на 28% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами операторів ринку, причин для ситуації, що склалася, було відразу кілька. По-перше, вибірки в комбінатах були стабільними й в достатніх обсягах, через що пропозиція на ринку помітно збільшилася. Водночас попит на огірки помітно погіршився порівняно з минулим тижнем. У підсумку продавці змушені були переглядати відпускні ціни в бік зниження, щоб активізувати темпи збуту й уникнути накопичення на складах великих обсягів нереалізованої продукції.

Зазначається, що наразі тепличний огірок в Україні вже в середньому на 57% дешевше, ніж у середині травня 2023 року. При цьому виробники не відкидають можливості подальшого зниження цін за умови збереження нинішніх темпів збуту.