Друга фунгіцидна обробка покращить якість соняшнику

10 липня 2024, 12:46 551

Соняшник перебуває у фазі «зірочки» в переважній більшості областей України, хоча, з різних причин, зустрічаються і пізні етапи розвитку.

У цей період бажано провести другу фунгіцидну обробку, щоб попередити склеротиніоз, альтернаріоз, фомоз, фомопсидоз та захистити листково-стеблову масу культури від інших небезпечних хвороб, наголошують фахівці Ukravit.

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit

Високий попит на внутрішніх та зовнішніх ринках і реалії воєнного часу зробили соняшник однією із пріоритетних культур для вирощування по всій країні. Однак порушення сівозміни, зокрема вирощування в монокультурі та мінімізація або відсутність обробітку ґрунту провокують накопичення шкодочинних патогенів і погіршення фітосанітарної ситуації. А це суттєво погіршує врожайність і негативно впливає на її якість: олійність, кислотне число тощо. Виходом у такій ситуації є чергування, за можливістю, культур у сівозміні, обрання стійких гібридів, а також дотримання технології вирощування. Адже якщо насіння, яке купується у сертифікованих виробників, вже протруєне фунгіцидним протруйником, то захист рослин від хвороб під час вегетації це цілковита відповідальність самого аграрія. Тому сьогодні, коли соняшник здебільшого знаходиться у фазі «зірочки» цвітіння, необхідно подбати про захист стебла, листового апарата й корзинок від комплексу хвороб.

Для контролю поширених хвороб соняшнику фахівець рекомендує фунгіцид Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л). Піраклостробін у його складі — локально-системний фунгіцид, що інгібує транспорт електронів у дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогена дихати та продукувати енергію. Ця діюча речовина не переміщується ксилемно та флоемно та володіє захисними й лікувальними властивостями, тож максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол — системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект.  

Сінан забезпечує профілактику та лікування фомозу, фомопсидозу, альтернаріозу, септоріозу, іржі, склеротиніозу, сірої гнилі, борошнистої роси, додатково — пероноспорозу. А його тривала захисна дія убезпечить рослини від ураження в майбутньому. Окрім соняшнику, фунгіцид також рекомендовано використовувати у посівах сої для контролю широкого спектра хвороб.