Експорт і погана погода штовхають угору ціни на кукурудзу

28 вересня 2022, 18:00 2690

Закупівельні ціни на кукурудзу зростають на тлі активного експорту з портів Чорного моря та збільшення попиту з боку внутрішніх споживачів. Водночас обмолот затримується через погоду.

Про це пише GrainTrade.

Зазначається, що зниження цін на нафту тисне на світові ціни на кукурудзу. В Україні ціни на кукурудзу залишаються нижчими, ніж світові, тому мають потенціал для зростання в разі продовження роботи зернових коридорів після 20 листопада.

Закупівельні ціни на фуражну кукурудзу в портах Дунаю та Чорного моря протягом тижня виросли на 5-10 $/т до 188-215 $/т, або 7400-8200 грн/т, що збільшило обсяг пропозицій та призвело до утворення черг на 2-3 доби.

«Аграрії активно розпродують старий врожай, щоб підготувати склади для приймання нового. Проте трейдери обмежили закупівлі після атак дронами рф портів «Одеса» та «Південний» та заяв путіна про те, що зернові коридори не сприяють вирішенню світової продовольчої кризи, оскільки зерно йде не до Африки, а на Захід», — пояснюють аналітики.

Станом на 22 вересня обмолочено лише 0,5% площ кукурудзи, з яких зібрано 92,2 тис т. Через уповільнення постачання переробники підняли ціни до 6500-6700 грн/т з доставкою на завод, що посилює конкуренцію з експортерами. Експортні ціни попиту на DAP – кордон з країнами ЄС виросли до 250-260 $/т, проте поставки в цьому напрямку обмежені з огляду на логістичні складнощі.

На біржі в Чикаго грудневі ф’ючерси на американську кукурудзу за тиждень впали на 3,4% — до 262,8 $/т, а жовтневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу — на 3%, до 304,75 $/т.

Але європейська кукурудза дорожчає на прогнозах скорочення врожаю в ЄС та на тлі падіння курсу євро. Листопадові ф’ючерси на паризькій Euronext за тиждень виросли на 1,2% — до 335,25 €/т, або 321,8 $/т, що підтримує ціни на українську кукурудзу, яка поставляється переважно на ринок Європи.

Завершення збирання кукурудзи в Бразилії та сприятлива для сівби нового врожаю погода найближчим часом посилять тиск на світові ціни на кукурудзу, прогнозують спеціалісти.