Агроном: Важливо щоб озимий ріпак ввійшов в перезимівлю в оптимальній фазі

02 вересня 2019, 08:40 1632

Своєчасність та ефективність проведення осінніх технологічних операцій для ріпаку прямо впливає на закладання майбутньої врожайності культури. Важливо провести позакореневі підживлення з осені усіма необхідними елементами, застосувати ґрунтові та післясходові гербіциди, захистити посіви від шкідників, а також здійснити фунгіцидний контроль.

Таку думку висловив керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

За його словами, окрім захисту від небезпечних збудників хвороб, окремі препарати мають додатково рістрегулюючу функцію, що є важливим для входження ріпаку на перезимівлю в оптимальній фазі.

«Осіннє внесення фунгіцидів має велике значення у технології вирощування ріпака озимого. Фунгіцидна обробка у відповідні фази не лише контролює широкий спектр захворювань, а й сприяє формуванню невеликих рослин із пласкою розеткою листків, запобігає видовженню кореневої шийки і надмірному підняттю точки росту над поверхнею ґрунту, допомагає кращому розвитку кореневої системи та глибшому проникненню її у ґрунт. В комплексі це суттєво знижує ризик вимерзання ріпака, що прямо впливає на  густоту стояння після перезимівлі та на врожайність культури», — зазначає  Олександр Мигловець.

Тому обов’язково рекомендує застосовувати високоефективний фунгіцид із рістрегулюючими властивостями Унікаль (тебуконазол, 250 г/л). Він швидко проникає в рослину і контролює такі небезпечні захворювання ріпака, як фомоз, борошниста роса, альтернаріоз, циліндроспороз. Фунгіцид забезпечує одночасно чітко виражений «стоп-ефект» і пролонговану захисну дію й при цьому знижує висоту рослин, уповільнює ріст вегетативної маси та сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи культури.

За ранніх же строків посіву, а також за значного переростання рослин Олександр Мигловець радить додавати до препарату Унікаль регулятор росту Берегиня (хлормекват-хлорид, 700 г/л). Він запобігає переростанню рослин ріпака в осінній період, покращує перезимівлю, а також сприяє додатковому утворенню бічних пагонів. Препарат активно засвоюється як через листя, так і через кореневу систему і вже за годину після внесення не змивається дощем, тож є економічно вигідним рішенням для догляду за ріпаком. Бакова суміш Берегиня + Унікаль надійно захистить ваші посіви від грибкових захворювань і забезпечить оптимальну архітектоніку рослин для успішної перезимівлі.