Аграріям пропонують універсальне рішення для первинного захисту озимих зернових

13 вересня 2021, 10:40 4586

Озимі зернові культури на початкових етапах росту та розвитку максимально вразливі до комплексу загроз — забур’яненості, ураження хворобами та пошкодження шкідниками. Тому до протруювання посівного матеріалу напередодні осінньої посівної потрібно поставитися зважено: адже ця технологічна операція дозволяє зберегти від 10 до 50% майбутнього врожаю. А ще — суттєво заощадити на фунгіцидних та інсектицидних обробках на початкових етапах вегетації.

Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

«Вибір рішення для первинного захисту озимих зернових культур — дуже важливий крок для реалізації генетичного потенціалу їхньої врожайності, оскільки на молоді рослини на початкових етапах росту та розвитку чатує величезна кількість загроз, — відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. — Так, за даними досліджень, проведених в «Інституті здоров’я рослин» у літній період 2021 року, посівний матеріал озимих зернових культур був інфікований збудниками Alternaria, Cladosporium, Fusarium та інших хвороб. Не варто забувати, що патогени також можуть зберігатися у ґрунті та на рослинних рештках і уражувати посівний матеріал та молоді проростки. Крім того, сходам загрожує широкий спектр ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників — хлібні жужелиці, дротяники, злакові мухи, хлібні блішки, попелиці тощо. В комплексі, за відсутності заходів контролю, це може суттєво вплинути як на кількісні, так і якісні показники майбутнього врожаю та спричинити втрату прибутків аграрія».

Для захисту посівного матеріалу озимих зернових культур від максимально широкого спектру загроз у різних ґрунтово-кліматичних зонах України Олександр Мигловець рекомендує обрати інноваційний інсекто-фунгіцидний протруйник Паскаль (флудиоксоніл, 50 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + тіаметоксам, 250 г/л). За рахунок оптимально підібраного складу він забезпечує високоефективний і тривалий контроль комплексу збудників насіннєвої, ґрунтової й аерогенної інфекції, а також ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників.

Флудиоксоніл у його складі володіє контактною дією та інгібує процес фосфорилювання глюкози під час клітинного дихання, що призводить до порушення функціонування клітинних мембран грибів і зупиняє ріст міцелію. Тебуконазол — системна діюча речовина із захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями, яка призводить до блокування біосинтезу ергостеролу, внаслідок чого поділ клітин збудника призупиняється, і він гине. Азоксистробін — системний, трансламінарний та захисний фунгіцид із додатковою лікувальною та викорінюючою дією, який блокує утворення спор і ріст міцелію. Тіаметоксам блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу, порушується рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення. Таке поєднання діючих речовин дає змогу не лише контролювати максимальний спектр шкодочинних організмів, а й попереджує ризик виникнення у них резистентності. Крім того, за рахунок азоксистробіну та антистресової дії тіаметоксаму протруйник забезпечує додатковий фізіологічний та стимулюючий ефект, що дозволяє отримати здорові рівномірні сходи озимих зернових культур та закласти надійний фундамент майбутньої врожайності.