Виробник цукрових буряків відмовився від органічних посівів через квоти

16 травня 2025, 12:45 432

ТОВ «Дедденс Агро» раніше закладало багато органічних посівів цукрового буряку, а 5 років тому відмовилися від цієї ідеї. Сьогодні органічне вирощування так і не відновили, адже собівартість цукру дуже висока, крім того, діють квоти на його експорт за кордон для підприємств-виробників.

Про це AgroPortal.ua розповів генеральний директор ТОВ «Дедденс Агро» Віктор Щербачук. 

«Загалом те, що сьогодні робиться з виробниками цукрового буряку, — це дуже прикро. Бо ми навіть на конвенційному підприємстві зменшили площі. Мали сіяти 1200 га, а засіяли всього 650 га. Головна причина — квоти на продаж цукру. Основним покупцем нашого органічного цукру була Європа. Ми співпрацюємо з німецькими партнерами як по органіці, так і по конвенції. На сьогоднішній день ми нічого не можемо відправити. Минулорічний конвенційний цукор у нас лежить на складах, ми його так і не відвантажили, відповідно, не можемо виконати контракти», — зазначив Віктор Щербачук. 

З початком повномасштабної війни відновити посіви органічного цукрового буряку не так просто, оскільки потрібно вивести з обороту багато коштів. А зараз підприємства не дуже хочуть працювати за форвардними контрактами щодо органічного цукру. 

«Що буде з посівами органічного цукрового буряку в майбутньому, ми не знаємо. Конвенційних посівів, поки така складна ситуація для виробників, сіятимемо мало. Загалом площі цукрового буряку цього року в Україні зменшилися суттєво. Головним чином через те, що виробники не можуть реалізувати свій цукор», — зауважив директор підприємства.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua