В Єгипті запустили найбільший у світі цукровий завод

22 травня 2022, 12:01 2356

Єгипетська компанія Canal запустила найбільший завод із виробництва бурякового цукру в світі.

На підприємстві планується виробляти понад 900 тис. т продукції на рік, на додаток до розробки та рекультивації задіяно 181 тис. акрів пустельних земель із використанням підземних вод для виробництва 2,5 млн т цукрових буряків та інших культур, пише EgyptToday.

Інвестиції у цукровий завод склали близько $1 млрд. 

Як зазначається, проєкт дозволить скоротити 75-відсотковий розрив між виробництвом та споживанням цукру в Єгипті, що нині становить 1,1 млн т на рік. Крім того, імпортозаміщення щорічно збереже близько $900 млн і дозволить експортувати побічні продукти на суму до $120 млн. 

Окрім білого цукру, завод вироблятиме 216 тис. т бурякового жому та 243 тис. т меляси на експорт. Потужності для зберігання цукру найбільші у світі — близько 417 тис. т.

Це найбільший сільськогосподарський і промисловий проєкт у Єгипті з 1952 року.


Для довідки: Canal Sugar Company була створена за участю Еміратської Групи компаній Gamal Al Ghurair, холдингової компанії Al Ahly Capital, інвестиційного підрозділу Національного банку Єгипту та компанії ОАЕ Murban Energy Limited для реалізації проєкту найбільшого у світі заводу з виробництва білого цукру з цукрових буряків.