Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства презентувало на слуханнях Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України напрацьовані з аграрними асоціаціями напрямки держпідтримки агросектору на 2020 рік.

Про це повідомив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон на своїй сторінці у Facebook.

Так, понад 4 млрд грн, передбачених в бюджеті на держпідтримку аграріїв, підуть на такі напрямки:

- 1,2 млрд грн — здешевлення кредитів (придбання с/г землі);

- 1,0 млрд грн — здешевлення вітчизняної с/г техніки і обладнання;

- 1,0 млрд грн — підтримка галузі тваринництва;

- 0,4 млрд грн — підтримка розвитку фермерства;

- 0,4 млрд грн — підтримка садівництва, виноградарства та хмелярства.

- 0,24 млрд грн — фонд гарантувння кредитів (придбання с/г землі).

Оновлено 17:10

В Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, на що саме виділятимуть дотації. 

«На підтримку шляхом здешевлення кредитів пропонується виділити суму в розмірі 1,2 млрд грн. Це надасть доступ с/г виробникам до пільгових кредитів та зменшить їхню вартість до 5%. Кредити виділятимуться на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції та на розвиток тваринництва. Для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості буде запроваджене обмеження за кредитами — до 15 млн грн на 1 суб'єкта в тваринництві, до 5 млн грн — на 1 суб'єкта на придбання землі та інші види кредитів; один клієнт — 1 уповноважений банк; компенсація не надаватиметься учасникам програми «Доступні кредити 5, 7, 9%», — уточнили в міністерстві. 

На підтримку галузі тваринництва закладено 1 млрд грн. Держава продовжить відшкодовувати вартість об'єктів, профінансованих за рахунок залучених банківських кредитів. Також буде здійснено доплату різниці часткового відшкодування вартості або компенсації, яка не виплачена у 2019 році. Модель підтримки передбачатиме відшкодування вартості племінних (генетичних) ресурсів, тваринницьких об'єктів та надаватиме дотацію за наявні бджолосім'ї. За результатами програми очікується введення в експлуатацію понад 100 тваринницьких ферм та комплексів, створення 1700 додаткових робочих місць, збільшення продуктивності корів на 1,5%, виробництво сільськогосподарськими підприємствами молока — на 0,5% та м'яса — на 0,5%.

«На здешевлення компенсації техніки та обладнання вітчизняного виробництва буде виділено 1 млрд грн. У рамках програми планується відшкодування обсягів підтримки, не виплачених у 2019 році. Очікується збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки щонайменше на 15% у 2020 р. Очікувані надходження податків і зборів у 2020 р. від учасників програми та суміжних виробництв становитимуть близько 2 342,3 млн грн, з яких більше 550 млн грн — це податки на фонд оплати праці», — додали в міністерстві. 

На програму розвитку фермерства та кооперативів планується спрямувати 400 млн грн. Держава продовжуватиме частково компенсувати  витрати, пов'язані з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (10 млн грн), та надаватиме фінансову підтримку сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (30 млн грн) з метою збільшення кількості об'єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції та зростання рівня зайнятості сільського населення. Також буде здійснено доплату за напрямами, які не виплачені у 2019 році. 

«На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства планується спрямувати 400 млн грн. Держава продовжуватиме частково компенсувати вартість закладення плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, будівництва холодильників та об'єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для висушування фруктів. Також передбачається компенсація вартості насаджень в межах до 90% та об'єктів зі зберігання та переробки — до 30%, розподіл виплат на паритетних засадах 1 раз на рік, обмеження розміру підтримки — до 50 млн грн одному суб'єкту з урахуванням пов'язаних осіб», — підсумували у міністерстві.


Для довідки: раніше заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький заявляв, що міністерство отримало від профільних асоціацій понад 40 звернень з пропозиціями про розподіл державної підтримки галузі на 2020 рік, і остаточний варіант уряд представить на слуханнях аграрного комітету 11 лютого.

Мультимедіа