Заборона дронів на Київщині. Якими будуть наслідки для агробізнесу

18 липня 2022, 17:08 4173

Київська обласна військова адміністрація звернулася з нагадуванням про те, що на території Київщини забороняється використання повітряного простору цивільною авіацією. Йдеться про квадрокоптери, БПЛА, зокрема агродрони, та іншу цивільну авіацію.

«Дрони потрібні аграріям, і з перших чисел квітня вільно використовуються в Україні за умов отримання дозволів у військових адміністраціях за рекомендацією Міністерства аграрної політики та продовольства. Нам відомо про публічні висловлювання певних державних посадовців у Київський області, однак ми не бачили жодного документу, що показує зміни щодо ставлення до технологій. Найімовірніше, ми бачимо персональну позицію посадовця і необхідність допомоги з роз’ясненням важливості високих технологій в агро», — коментує ситуацію AgroPortal.ua співзасновник компанії DroneUA Валерій Яковенко.

За його словами, високі технології — це ключ до відбудови аграрної галузі. Це стосується цифрових рішень, наявного сучасного обладнання для обробітку ґрунту, збирання врожаю та захисту. Автопілоти, робототехніка, дрони — всі ці інструменти допомагають українським сучасним аграріям долати кризу.

propData.content.image
Валерій Яковенко, співзасновник компанії DroneUA

В 2021 році дрони допомогли зекономити 5,5 млн л палива — і це діяльність лише однієї компанії на ринку DroneUA та наших партнерів. Цього року питання стоїть найбільш критично, ніж будь-коли. Окрім цього, нашій країні потрібні гроші — і дрони допомагають отримувати вищі врожаї. Наприклад, лише соняшник дає до 10% додаткового урожаю, якщо на ньому працюють дрони, а це +690 млн доларів експортного потенціалу за даними 2021 року, коли технологія буде використовуватись на всьому земельному банку.

Тож компанія DroneUA працює над новими запитами на дозволи на польоти агродронів у Київський та інших областях, над додатковими зверненнями за роз’ясненнями до державних посадовців, попросила про допомогу в УКАБ та українських AgTech та буде відстоювати можливість використання дронів для проведення сільгоспробіт. Адже дрони в агро — це безпека врожаїв. До того ж вони виконують польоти на висоті 1,5 м над рослинами, літають автономно, не заважаючи нікому, не створюючи жодних ризиків для оборонної галузі, а лише допомагаючи підвищити захист нашої країни на економічному фронті.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua