Українська продукція покриває лише 10% потреби у ЗЗР

04 березня 2019, 12:32 2162

В Україні лише два потужних підприємства — UKRAVIT та ALFA Smart Agro — виробляють засоби захисту рослин, ще кілька компаній мають у своєму портфелі 1-2 пестициди. Натомість 90% ЗЗР імпортується.

Про це повідомив голова правління Української промислової асоціації захисту рослин Сергій Кузьменко під час VII Київського агрохімічного форуму.

За його словами, за якістю продукції вітчизняні виробники вийшли останніми роками на дуже високий рівень. Вони використовують високоякісну сировину і працюють із сучасними лабораторіями.

«Але проблема їхнього розвитку в тому, що перебувають у неконкурентному середовищі порівняно з імпортною генеричною продукцією. Українські виробники несуть більші затрати на виробництво через недосконалу, відсталу від сучасних реалій нормативну базу. Завищені витрати мусять вкладати у вартість своєї продукції. Держава поки що ніяк не сприяє українським виробникам», — зазначає Сергій Кузьменко.

Ще однією серйозною перепоною є проблема фальсифікату. Вилучається дуже багато підробок продукції українського виробництва. Тому фахівець радить компаніям, котрі досягли гідного рівня, одразу організовувати власну службу безпеки і відстежувати розповсюдження підробок на основних ринках країни — від оптових до дрібно-роздрібних.


Ірина Садова, AgroPortal.ua