Чотири гектари релаксу: як зробити з пасіки туристичний об’єкт

17 липня 2022, 07:00 10050

Кемпінг як спосіб відпочинку стає дедалі популярнішим серед українських мандрівників. Одним із таких є «Медовий блюз» — солодкий кемпінг, який знаходиться у мальовничому селі Луб’яна за 30 км від Львова.

«Наша територія — це повноцінний кемпінг, куди можна приїхати у будь-який час. У нас є все, що присутнє у стандартних європейських кемпінгах: місця для паркування авто, розміщення намету, є можливість підключення до електромережі, прийняти теплий душ та скористатись кухнею з повним набором посуду. Є пральна машина та інтернет», — розповів AgroPortal.ua власник пасіки «Медовий блюз» Андрій Лалак. 

Він додає, що почалося все випадково, бо насправді Андрій на той час зовсім не прагнув мати бізнес. 

propData.content.image
Андрій Лалак, власник пасіки «Медовий блюз»

Я дуже люблю мед, і мені хотілось мати свою пасіку. Теорію черпав із книг, а тренувався на кількох вуликах, які поставив біля хати. Я так всім цим захопився, що захотілось розповісти про життя бджолосімей іншим людям. У той час у мене зовсім випадково з’явилося приміщення колишньої ферми, я й почав поступово його облаштовувати. Наразі наша пасіка налічує 70 вуликів, у яких проживають бджоли карпатської породи. Ми їх нікуди не вивозимо, у нас стаціонарна пасіка.

Згодом у чоловіка виникла ідея створити не просто пасіку, а такий собі туристичний об’єкт, де можна було б проводити екскурсії, розповідати про бджіл та показувати, як вони працюють. Навіть  облаштував вулики з прозорими стінками та підключив відеокамеру. Охоче слухають розповіді про дивовижне життя бджіл і дорослі, і діти. Дуже популярні вони серед школярів, цілими класами приїздять на екскурсії.  А цьогоріч батько Андрія Лалака пан Михайло створив оригінальні вулики — грибочки. Біля них радо фотографуються гості кемпінгу.

Бажаючі також можуть спробувати унікальну процедуру оздоровлення всього організму – сон на бджолиних вуликах. Ліжко-лежанка розташоване безпосередньо на вуликах в дерев’яному будиночку. Конструкція диво-вулика продумана так, що жодна бджола не може вжалити. Коли люди почали їхати на таку демонстраційну пасіку, виникла потреба у їх розміщенні, обслуговуванні, ось так з часом і утворився відпочинковий комплекс із альтанками, мангалами та різноманітними розвагами, майстер-класи з валяння вовни, гончарства тощо. 

«Відвідувачів ми можемо приймати цілий рік, але їдуть вони здебільшого в літній сезон. Хтось заздалегідь попереджає про свій приїзд, а хтось заїжджає до нас без попереджень — ми раді всім! Територія у нас велика, кілька гектарів, тож обмежень у відвідувачах немає. Маємо зали у критому приміщенні й навіть актову зі сценою для проведення різних заходів. Можемо прийняти 200 гостей одночасно, але і це не межа. На жаль, нинішня ситуація  суттєво вплинула на потік відвідувачів», — продовжує Андрій Лалак. 

Власники пасіки пропонують відвідувачам придбати мед, різноманітні настоянки, питні меди за старовинними рецептами, це такий собі крафтовий слабоалкогольний напій, дещо схожий на пиво. «Медовий блюз» є на сторінках  гастрогіда «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України». 

Натуральну продукцію можна замовити через інтернет, і її відправлять поштою. Також на сайті «Медового блюзу» є актуальна інформація про усі послуги. 


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua