Диво біодизайну, або Коли природа стає ближчою

04 листопада 2016, 07:00 12083

Коли справа доходить до дизайну, у матінки-природи є чого навчитися! Кращі ідеї природи об’єднав із надсучасними технологіями простір BioDesign, який став новим захоплюючим проектом і продемонстрував технологічний прорив, що дозволить нам жити краще, в більшій гармонії з навколишнім середовищем.

Організатори проекту запросили архітекторів і дизайнерів з усього світу, щоб дати їм змогу представити своє найсміливіше бачення біодизайну майбутнього. Останні  продемонстрували надзвичайну творчість і винахідливість, створивши небачені речі: структурні водорості, технобудинки для риб, самовідновлювальні споруди і ще багато іншого. Ми розкажемо про кращі з проектів.

Хлоридно-кисневий павільйон Адама Міклоша

Дизайнер Адам Міклош — прихильник концепції симбіозу — презентував футуристичний кисневий бар під назвою «Хлорела павільйон», який дозволяє втомленим людям розслабитися в приміщенні, повітря якого збагачене киснем. Міклош пропонує створювати трубопроводи з живих водоростей як для екстер'єру, так і для інтер'єру приміщення. Як і всі фотосинтезуючі організми, водорості природним чином поглинають СО2 і виробляють кисень через дихання. Люди відпочивають (і дихають) в просторі, забезпечуючи водорості СО2, який необхідний їм, щоб вижити, а водорості хлорели, в свою чергу, дають відвідувачам павільйону додатковий імпульс кисню.

Хлоридно-кисневий павільйон, сконструйований Адамом Міклошем, будується з формованої деревини бука і вкритий напівпрозорою ізолюючою плівкою. Кожен павільйон призначений для життя і дихання людей, у ньому використовується фотосинтез — видихається вуглекислий газ і свіжі суміші кисню циркулюють до центральної частини  фонтану з водоростей. Потім водорості, заповнені водою, циркулюють у спіралеподібних трубах навколо структури, яка поглинає сонячне світло. Кожен павільйон має стати «храмом релаксації» серед метушні міського життя.

Самовідновлювальний будинок Едвіна Айндера Васкіта

Сконструйований Едвіном самовідновлювальний будинок досліджує значення соціальної стійкості шляхом зміцнення спільнот, в яких люди, тварини, рослини приносять користь навколишньому середовищу завдяки взаємному симбіозу. Проектний план перетворює маргіналізовані міські простори на динамічні і продуктивні зони (наприклад, міські ферми) для забезпечення позитивного і стійкого соціального зростання. Мета створення самовідновлювального будинку — поліпшити якість життя людей і екологічну рівновагу, і це має принести користь за рахунок поліпшення розподілу ресурсів. Самовідновлювальні будинки загортають в «екологічну шкіру» мохів і рослин, які забезпечують джерело їжі і води для птахів.

Водяний будинок майбутнього Міхайя Хіріаца

Водяний будинок майбутнього — 3-поверховий будинок, зроблений з 3D-надрукованого біопластику. Це своєрідне житло для рослин та риб у замкненій системі, де рослини живляться рибами, риби — рослинами, рослини виробляють кисень для жителів диво-будинку, а риби стають продуктами харчування. Для забезпечення більш стійкого середовища при його створенні використовувалися технології гідропоніки та аквакультури. Це допоможе міським жителям вирощувати необхідну здорову їжу в домашніх умовах.

Ферми-медузи Джаніна Хунга

Проект «Медузи» пропонує відновити найбільш забруднені у світі річкові нетрі шляхом видалення відходів, вирощування продуктів харчування, очищення води та повітря через сонячну енергію. Це все роблять плавучі ферми, які зовні нагадують медуз.

Медузи надихнули розробника своїми щупальцями, адже їхня структура дозволяє легко видалити сміття з води. Штучні щупальця з датчиками постійно шукають у воді сміття, очищаючи воду від всього мотлоху, що плаває на глибині. При цьому щупальця не шкодять водній фауні. Датчики також вимірюють токсичність води. Якщо вона дуже забруднена, то її завантажують у спеціальні нижні ємності з мікроорганізмами, які очищають воду. Конструкція очищає одну порцію води і набирає нову.

Окоподібне аварійне сховище Технологічного університету Чалмерса

Окоподійне сховище є прототипом вулику — традиційного сирійського житла з біонічною геометрією, з акцентом на матеріальну  ефективність. Сховище — це  невеликий односімейний блок, виготовлений зі спіненого полістиролу (EPS). Житло складається з 29 кілець, встановлених всередині одне одного, щоб сформувати крокову структуру оболонки. Прототип було розроблено 4 студентами Технологічного університету Чалмерса в Швеції, вони зосередили увагу на ефективності використання матеріалів і високих технологій. Проект став результатом тематичного дослідження в Йорданії.

Елеватор з водоростей для відродження міст Цзе Чжана і Тайлер Стевермера

Елеватор являє собою водоростеву ферму з погодостійким періодом, прозорою і легкою системою покрівлі, яка може бути вмонтована в покинуті будівлі, щоб допомогти оживити міське середовища. Форма воронки елеватора оптимізує вплив сонця на ріст водоростей, а також ферма може збирати дощову воду для додаткової стійкості.

Гібридні волокнисті морфології Руксандра Груіоні

Проект «Гібридні волокнисті морфології» Руксандра Груніоні спрямований на створення нових біоінтегрованих грибних систем. Груіоні експериментував з ф'юзингом живої і неживої матерії, щоб запропонувати економічне й енергозберігаюче архітектурне рішення, яке нагадує біологічну модель. Грибок є дуже простим багатоклітинним мікроорганізмом, що складається з безлічі елементарних ниток (гіфів), які мають здатність розширюватися і відновлювати зв'язок один з одним, утворюючи біологічну транспортну мережу над техногенною структурою, наприклад, металеву решітку.

Міська очисна біовежа Денніса Долленса

Міська очисна біовежа є екологічно чистою конструкцію для житла, шкіл або офісу. Вона  нагадує за формою рослину чи дерево, що символізує здоровий спосіб життя. Подібні вежі дозволять зменшити рівень забруднення повітря, використовуючи  зелені насадження в сучасних містах.


AgroPortal.ua за матеріалами Inhabitat