Аграрії в шоці. Петиція щодо захисту бджіл змінює сільське господарство

24 квітня 2019, 05:00 4343

У німецькій Баварії петиція для запровадження важливих законодавчих змін значно вплине на сільське господарство регіону.

Одна зі змін заборонить фермерам знищувати живі огорожі та дерева, інша створить недоторкану 5-метрову смугу землі вздовж берегів струмків та річок. Третя до 2030 р. зробить сільськогосподарські землі Баварії на 30% органічними.

Організатори повідомляють, що петицію підписало більше мільйона громадян. Це перевищує необхідний 10% мінімум голосів виборців для прийняття петиції на розгляд в Ландтаг Баварії.

Ландтаг має або прийняти петицію, або запропонувати альтернативу на вибір виборцям, для чого потрібно організувати референдум. Християнсько-демократичний союз — права партія, яка керує Баварією з часів Другої світової війни й не підтримує цієї ініціативи, буде змушена домовлятися з організаторами петиції.

Активісти, одягнені як бджоли, стоять на площі Марієнплац у Мюнхені, Німеччина, під час акції по запуску петиції «Врятуйте бджіл», фото nationalgeographic.com
Активісти, одягнені як бджоли, стоять на площі Марієнплац у Мюнхені, Німеччина, під час акції по запуску петиції «Врятуйте бджіл», фото nationalgeographic.com

Символ петиції — бджоли

Саме бджоли стали символом кампанії зі збору підписів, хоча організатори хочуть захистити не тільки бджіл, а й інші види, які знаходяться на межі зникнення. Рух за підписання петиції створили Екологічна демократична партія, Партія Зелених та Баварська асоціація захисту птахів.

Німецьке дослідження у 2017 р. виявило, що за 27 років популяція комах у захищених природних зонах скоротилась на 76%. Biological Conservation опублікували дані, що у світі зникнення загрожує 40% видів комах. У найбільшій небезпеці бджоли, оси, метелики, жуки-гнойовики та міль.

Пестициди — одна із загроз для існування комах, проти яких виступають екозахисники. У квітні 2018 р. на їхню вимогу Європейский Союз заборонив внесення 3 видів неонікотиноїдів, які шкодять бджолам.

Однак найбільша загроза для комах — це зникнення життєвого середовища, яке або використовується як орні землі, або поглинається містом.

Фермери vs. екозахисники

В історії Баварії є кілька прикладів успішних петицій: у 1997 р. — ліквідація Сенату, верхньої палати Ландтагу Баварії; у 2010 р. — заборона паління в барах і ресторанах.

Петиція 2019 р. може змінити сільське господарство Баварії. Вона забороняє використовувати пасовища та сінокісні луги як орні землі. 10% всіх лугів буде заборонено косити до 15 червня, щоб комахи мали змогу харчуватись дикими квітами.

Критики петиції, в тому числі фермерська федерація та міністр сільського господарства, звинувачують прихильників ініціативи в соціалізмі й плановій економіці та вважають, що це спроба розв’язати глобальну проблему їхнім коштом.

Мер міста Вільдпольдсрід Арно Зінгерль розвиває у місті джерела відновлюваної енергії: вітрові турбіни, сонячні панелі, біогазові установки, які продукують у 5 разів більше енергії, ніж споживає місто. Його місто також інвестувало в дикі луги, але він не вважає створену петицію корисною для справи захисту природи.

Навпаки він вважає, що петиція накладає додаткові зобов’язання на фермерів, які й так страждають від бюрократії. Прийняття петиції — це удар по малим фермам, які будуть змушені продати землі більшим виробництвам.

Після прийняття петиції у депутатів Ландтагу буде час її змінити для досягнення компромісу. Хоча прихильники ініціативи будуть триматись за її основну думку — фермерство має змінитись для збереження комах і птахів.


AgroPortal.ua за матеріалами Nationalgeographic.com (переклад УкрАгроЦентр)