Весна в Агро: о женском в секторе

08 марта 2021, 06:26 3070

Естественная цикличность незыблемая и уже стучится новый сельскохозяйственный сезон. Для аграриев — это особое время, когда закладывается основа продовольственной безопасности страны. AgroPortal.ua поинтересовался у представительниц прекрасного пола, которые работают в разных направлениях АПК, почему они выбрали агропродовольственный сектор и что главное в этой сфере?

*Учасниці подаються в алфавітному порядку / матеріал мовою спілкування


Я обрала агропромисловий сектор, бо для мене це виклик та задоволення. Задоволення від того, що твої продукти дійсно смакують людям, або від того, що маєш змогу готувати на кухні із продуктів, які були вирощені власними руками.

Для жінки в агро головне не загубити власний потенціал, не розплескати віру в людей та мати гарних партнерівЯ бажаю усім леді із украі?нського агро бути такими, якими вони є: запальними, цілеспрямованими, розумними, сучасними та мудрими, можливо трішки ніжними, але безперечно, успішними!


Напевно багато хто скаже, що реалізуватися можна в тій справі, яка дійсно близька, дійсно надихає. Яку любиш. Агробізнес дуже легко полюбити. Це — справжня професія, де людина працює з живою природою, спостерігає, як із насіння виростають поля, як із зерен виходять хліб, олія, інші продукти харчування.  Це, на мою думку, і є найголовніше в агропродовольчому секторі — бізнес поєднується із глобальною місією нагодувати населення нашої планети.  

Потреба в якісному харчуванні є первинною і люди, які працюють над її задовільненням, працюють заради усіх, заради добробуту цілих громад

Сorteva Agriscience постійно працює над тим, щоб бізнес ґрунтувався на засадах сталого розвитку всього суспільства. Ми піклуємося про екологію, виробляючи якісні засоби захисту рослин, використовуємо у сільському господарству технології, які зберігають навколишнє середовище для майбутніх поколінь. Ми забезпечуємо фермерів якісним насінням кукурудзи та соняшнику, а це культури, завдяки яким Україна знаходиться в числі лідерів агровиробництва та експорту у світі.  

Усі ці фактори для мене є дуже важливими та мотивуючими. Тому з власного досвіду можу сказати всім, хто визначається, чи варто працювати в агробізнесі, — так, варто. Адже коли потрапиш в агро, полюбиш на все життя.


Доля так розпорядилася, що 14 років тому, після смерті чоловіка, дала собі і йому обіцянку, що не залишу його «дітище». Очолила фермерське господарство і доєдналася до аграрної галузі. 

Медицину довелося залишити, адже я дитячий лікар і дуже любила свою професію. Так я отримала другу професію і пам'ять про чоловіка зараз в моїй роботі. Свою обіцянку перед чоловіком я виконала і найголовніше — зберегла той же колектив.


Працювати в агросфері — вибір мого серця. Адже батьки, які працювали усе життя  в цій галузі, змалечку привчали мене до праці з землею. Я дуже люблю цю сферу та вважаю її однією за найважливіших, адже саме від неї багато в чому залежить агропродовольчий ринок країни.  

Працюючи в цій сфері, відчуваєш себе частиною величезного, потужного механізму. Головний бухгалтер задіяний у всіх бізнес-процесах компанії, отже має вибудовувати ефективні комунікації з багатьма підрозділами. Вважаю, що одним з найважливіших навиків має бути вміння приймати важкі, серйозні рішення і не боятися брати на себе відповідальність за них.  

Сільське господарство одна з найбільш потужних та розвинених галузей нашої економіки, тут постійно впроваджуються нові технологічні рішення. Тому дуже важливо тримати руку на пульсі всіх нововведень та постійно вчитися новому.


Агросектор — найважливіша сфера економіки, яка до того ж розвивається дуже високими темпами. За якісь десять-п'ятнадцять років галузь  дуже змінилася і продовжує змінюватися.  «Розумне землеробство», precision agriculture, нові технології у тваринництві та харчовій галузі — це все майбутнє, яке створюється сьогодні. І при цьому агропродовольчий сектор найбільше потребує системних змін та рішучих реформ, які допоможуть йому стати сучаснішим. 

Це дуже цікавий напрям і дуже відповідальна робота. Саме на створення якісно нової системи в форматі digital направлені сьогодні мої зусилля у Держпродспоживслужбі.

Головне відчувати те, чим живе агропродовольчий сектор, розуміти людей, які в ньому працюють, відноситися до агросфери не просто як до роботи, а як до покликання. Ну і, звичайно, слідкувати за всіма інноваціями та тенденціями. В АПК сьогодні відбувається науково-технічна революція і Україна має бути в фарватері змін.


Риба шукає, де глибше, а людина — де краще. АПК має свої нюанси для роботи журналіста, але, порівняно, наприклад, з політичною журналістикою, тут відсутні підлість та постійна нервозність. Тут вигоріти надскладно, тому одною ногою вступивши в аграрну інформаційну річку, пірнаєш з головою, насолоджуючись від того, що робиш.

У кожній сфері головне жити не відкладеними рішеннями на потім, а тут і сьогодні. У мене не існує певного балансу між роботою і особистим життям, прагну брати кожного дня максимум.


Для мене агро в Україні  — це перш за все про продовольчу безпеку. І це не пафосні слова — це здорова їжа для українців, а також це раціональне і ощадне використання земельних ресурсів нашої країни, і це розвиток сільських територій. 

Так склалось в житті, що, швидше, агросектор обрав мене) Одного разу, прийшовши на посаду керівником проєкту в одну компанію, я поринула з головою в світ сільського господарства і залишилась там по сьогодні. І з кожним днем все більше відкриваю для себе агро!


АПК це, з одного боку, про щось важливе і базове для нас всіх: виробництво харчових продуктів. А з іншого боку — це про усю екосистему, про всі аспекти нашого життя в контексті використання природних ресурсів і управління ними, забезпечення продовольчої безпеки і розвитку технологій. При цьому людина залишається в центрі всієї цієї системи. 

Системність, послідовність і креативність. В АПК не можна обдурити основні закони природи і не можна бути успішним без глобального погляду та орієнтування в найновіших трендах та технологіях.


AgroPortal.ua вітає усіх зі святом весни, краси та ніжності — здоров’я та щедрих врожаїв!