Семінари АLFA Smart Agro: як науковці компанії збирають супераншлаги

22 січня 2018, 11:15 4178

АLFA Smart Agro, яка входить до топ-5 лідерів ринку ЗЗР України, розпочала вже традиційну серію зимових навчальних семінарів «Інноваційні рішення в захисті рослин». Цього року фахівці компанії презентують 9 нових продуктів і збільшену команду технічних консультантів.

Попри снігові замети і важкі дороги аграрії приїздять у центри своїх регіонів, активно заповнюють зали, де спеціалісти допомагають їм оптимально підготуватися до нового сезону. 17 січня програма стартувала в Києві, а дотепер із нею вже встигли познайомилися також у Вінниці. Загалом програма семінарів передбачає профільні навчання у 12 містах України.

Джерело фото: АLFA Smart Agro
Джерело фото: АLFA Smart Agro

«Ми працювали минулого року на товарних посівах ефективним двокомпонентним ґрунтовим гербіцидом Оскар Преміум. Упевнено будемо пробувати й нові препарати АLFA Smart Agro. Знаємо, що компанія активно вдосконалює формули, і це дуже цікаво, — розповідає директор Департаменту виробництва та розвитку Agricom Group Тарас Корнієнко. —  Активно консультуємося з вузькими спеціалістами цієї компанії щодо роботи зі стійким до імідазолінів соняшником. Запрошуємо фахівців безпосередньо у господарства, просимо, щоби роз’яснили деталі захисту і проконсультували наших спеціалістів з урахуванням місцевих умов.

Я був на відкритті заводу АLFA Smart Agro у Білій Церкві. Вражає, що є такий український виробник. Тоді одразу пройнявся довірою. Головне, що якість та ціна відповідають сподіванням. Це дуже важливо особливо зараз, бо минуло року ми серйозно потерпіли через погодні умови, зокрема, у південних регіонах. З таким партнером можна оптимізувати витрати й уникати ризиків».

Характеристики і переваги новинок 2018 року детально представляють на семінарах кандидат с/г наук, директор з розвитку та управління портфелем продуктів ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас і продакт-менеджер компанії Валерій Литвиненко.

Найбільша увага приділяється фізичним та хімічним особливостям інгредієнтів, оскільки вони безпосередньо впливають на властивості продукту.

«Нові продукти — це результат кропіткої дослідницької праці в лабораторії та на демо-полях упродовж 3-4 років, — говорить директор з розвитку та управління портфелем продуктів ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас. — Тепер маємо гідні пропозиції для товаровиробників. Наші нові препарати суттєво відрізняються від конкурентних. Тому що ми прискіпливо дослідили кожну складову, зрозуміли механізми дії та синергію діючих речовин і при цьому, найголовніше, орієнтувалися на конкретні проблеми та запити наших клієнтів-аграріїв».

«Після того, як у Білій Церкві запрацював науковий підрозділ, дослідницьке ядро компанії, спеціалісти отримали можливість зазирнути глибше у структуру препаратів, — пояснює Сергій Кнечунас. — Це вже не суха робота із довідниками. Ми досліджуємо явища, на які інші не звертають увагу, заглядаємо вглиб процесів, ніби за обрій».

джерело фото: АLFA Smart Agro
Джерело фото: АLFA Smart Agro

Під час семінарів Сергій Кнечунас багато спілкується з агровиробниками про їх потреби, актуальні проблеми в полях. Визнає: саме після такого спілкування народжуються нові ідеї: «Ми порівнюємо свої спостереження, результати досліджень з досвідом аграріїв. Разом аналізуємо системи захисту рослин. Важливо те, що апелюємо до власних висновків, а не до банальних даних із каталогів».

Розумна агрономія в дії

ALFA Smart Agro є розробником концепції розумної агрономії. Вона ґрунтується на чотирьох важливих принципах — науковий підхід, точність, мультиконтроль та раціональність. З 2011 року компанія вивела на ринок вже 24 власних препарати.

Джерело фото: АLFA Smart Agro
Джерело фото: АLFA Smart Agro

У 2018 році у каталозі продуктів ALFA Smart Agro з’явилося 9 нових продуктів — 6 гербіцидів, 1 інсектицид, 1 прилипач та 1 родентицид. Усі вони є результатами тривалих досліджень та відзначаються високою ефективністю. Декілька нових розробок варті особливої уваги.

Сантал — двокомпонентний післясходовий  гербіцид системної дії проти злакових та дводольних бур’янів на посівах соняшнику, стійкого до імідазолінів. Цей продукт утворює над стійкий гербіцид ний екран і гарантує контроль бур’янів протягом понад 70 днів.

Кайман — інноваційний двокомпонентний грамініцид проти комплексу злакових бур’янів. Відзначається високою селективністю до культурних рослин. Як зазначають розробники, Кайман був створений, в першу чергу, для сої та соняшнику, які чутливі до дії гербіцидів. Комплекс компонентів підібраний таким чином, щоб досягти максимально «м’якої» дії по відношенню до культурних рослин.

Хаммер Дуо — системний гербіцид з розширеним спектром дії для застосування на зернових. Поєднує дві діючі речовини принципово різного механізму дії, завдяки чому вдається ефективно контролювати найширший спектр бур’янів, у тому числі лободу білу, паслін чорний, підмаренник чіпкий тощо.

Разит — трикомпонентний інсектицид, який відзначається високою швидкістю дії та пролонгованим захистом. Контролює максимальний спектр шкідників.

Лобера — висококонцентрований грамініцид системної дії проти однорічних та багаторічних злакових бур’янів. Повільний розпад діючої речовини в період низької активності рослин (несприятливі погодні умови) забезпечує гарантовану ефективність.

«Часом немає сенсу вигадувати велосипед — потрібно лише поліпшити його, — так Валерій Литвиненко жартує, знайомлячи із новим гербіцидом Лобера. — У Лобери підвищена концентрація хізалофоп-п-етилу — 150 г/л, що посилить дію продукту і, звісно, вплине на ефективність логістики. Норми застосування у нього низькі. Завдяки вдосконаленій формуляції зменшується ризик виникнення необхідності у повторному обприскуванні через несподіваний дощ. Лобера має широкий температурний діапазон застосування, обмежень у сівозміні немає».

Звичайно, під час семінару спікери особливу увагу приділяли продуктам ALFA Smart Agro, які користуються великим попитом у аграріїв. Зокрема, це:

Командор Гранд — двокомпонентний інсектицид контактно-системної дії для обробки насіння. Це єдиний інсектицидний протруювач в Україні, у якому поєднані імідаклоприд та альфа-циперметрин. Препарат має унікальну формулу і ефективно контролює як ґрунтових шкідників, так і тих, які загрожують рослині на поверхні.

Конкур — селективний системний гербіцид широкого спектру дії (на основі метрибузину, 600 г/л). Науковцям ALFA Smart Agro вдалося суттєво покращити токсико-гігієнічні показники, тож, наприклад, при роботі з цим гербіцидом не надокучає характерний неприємний запах.

Авіценна — трикомпонентний протруйник з вираженим фізіологічним ефектом. Забезпечує контроль практично всіх хвороб насіння.

Наповал — двокомпонентний інсектицид, який поєднує швидкий «нокдаун-ефект» із пролонгованим захистом. Високоактивний проти більшості комах-шкідників.

Щоб допомагати аграріям із розробкою ефективних систем захисту рослин, АLFA Smart Agro суттєво збільшила штат технічних консультантів. Вони завжди поблизу і реагують швидко, виїжджаючи у господарства своїх клієнтів. За останні роки штат спеціалістів агрономічного супроводу збільшився майже втричі.

Джерело фото: АLFA Smart Agro
Джерело фото: АLFA Smart Agro

Директор департаменту з ПрАТ «Агрохімцентр» Ярослав Меренда говорить, що працює з компанією ще з 2008 року:

«Мені подобається команда АLFA Smart Agro, тому що у неї є впевненість і потенціал. Компанія має свій «мозковий центр», власні лабораторії. Розробляє власні продукти, постійно підвищує якість. У АLFA Smart Agro ми знаходимо багато таких продуктів, яких немає у інших, навіть у оригінаторів. І фактор ціни для клієнта, звичайно, важливий. За деякими позиціями продукти АLFA Smart Agro вдвічі-втричі дешевші. І при цьому мають високу ефективність. Мені особисто дуже подобається, наприклад, 3-компонентний гербіцид Клінч Макс, який на кукурудзі працює відмінно. Є ще кілька 2-х і 3-компонентних чудових препаратів. Це власні продукти — у цьому фішка».

Насіння для високих врожаїв

Окрема панель семінару присвячена презентації нових гібридів ТМ ALFA Seeds. Агроном-технолог ТОВ «Альфа Насіння» Валерій Тягно розповідає про стабільну співпрацю з насіннєвим брендом Euralis Semences, а також про цікаві новинки від лідера південно-американського ринку Panam Semences та італійської компанії ISEA — інноватора у впровадженні селекції соняшнику, гібриди якого характеризуються підвищеною жаростійкістю.

Учасники семінару активно фотографували на свої смартфони інформацію про лідерський, надзвичайно пластичний, холодостійкий гібрид Альзан. Він руйнує уявлення про те, що високоврожайними бувають лише більш пізні гібриди, вдало поєднуючи ранньостиглість із високою врожайністю.

Источник фото: АLFA Smart Agro
Джерело фото: АLFA Smart Agro

Багатьом сподобався стійкий до імідазолінів, хвороб і стресів, а також витривалий у посуху гібрид Тео. Додатковою перевагою Арлет для соняшнику називають його стійкість до вовчка (А-Е). Декого насторожує його трохи похилена корзинка, але фахівці твердять, що це через гарно виповнене насіння. Урожайністю цей гібрид не поступається.

Проти стресу впевнено вистоїть гібрид Анцилла, котрий ефективно опирається вовчку (А-G). Високим вмістом олії та стійкістю до полягання та стресів може похвалитися й «італієць» Мішель.

«В усіх регіонах випробувань погода надзвичайно жорстко повелася з нашими гібридами,— говорить Валерій Тягно. — Але вони всюди показали себе гідно».

Гібрид кукурудзи Лотар від Panam Semences зарекомендував себе підвищеною стійкістю до пухирчастої сажки, яка надзвичайно докучає агровиробникам останнім часом. Цей гібрид з ФАО 210 вже на 1 вересня був готовий до збирання в умовах Кременчуцького району Полтавської області.

Джерело фото: АLFA Smart Agro
Джерело фото: АLFA Smart Agro

Гарну врожайність дав гібрид Бейм польської селекції HR SMOLICE з ФАО 230. Він, до речі, є лідером і у своїй країні.

ЄС Тріо від Euralis Semences — один із найбільш продуктивних у середньоранній групі. Гарно відгукується на покращення умов, є високоінтенсивним.

Гібрид цієї ж селекції Фруктіс став одним з лідерів продажів минулого року. У господарствах Тернопільської області ця кукурудза дала врожайність до 140 ц/га. Дуже популярний і у Центральній Україні.

Гібрид Амелі — новий, тільки-но зареєстрований, але вже витримав різкі холодні умови. Він і його колега по компанії гібрид Соломон мають високий вміст крохмалю, а отже, стануть у пригоді у разі виробництва силосу і спиртових продуктів.

В ALFA Smart Agro кажуть: головна мета семінарів — навчання. Провідні фахівці компанії щедро діляться із учасниками своїми знаннями та напрацюваннями, відповідають на запитання, дають поради щодо удосконалення систем захисту рослин.

Джерело фото: АLFA Smart Agro
Джерело фото: АLFA Smart Agro

Семінари ALFA Smart Agro відбудуться ще у 10 регіонах України:

24 січня — Полтава; 25 січня — Харків; 26 січня — Дніпро; 30 січня — Одеса; 31 січня — Миколаїв; 1 лютого — Кропивницький; 6 лютого — Хмельницький; 7 лютого — Тернопіль; 8 лютого — Львів;  9 лютого — Луцьк.

Зареєструватися можна тут


Ірина Садова, AgroPortal.ua