Кукулабія: як пройти через лабіринт, не заблукавши

02 серпня 2016, 08:05 10094

Крокуючи життям, ми навіть не здогадуємося, де можемо опинитися у наступну мить. І навіть знаючи свою мету, на шляху до її досягнення іноді блукаємо, іноді опиняємося в глухому куті і шукаємо вихід, ламаючи голову, яку дорогу обрати? Погодьтеся, наше життя — це своєрідний лабіринт.

Історія лабіринтів довга, складна і заплутана. Як і життя людини. Але ми не про це. Ми... про кукурудзу :)


В середині липня у Києві відкрився найбільший дизайнерський лабіринт в Україні — «Кукулабія», який наробив багато галасу (в найкращому сенсі цього слова).

Ще б пак, адже Національний Реєстр Рекордів України зареєстрував цей агропарк як найбільший лабіринт із кукурудзи в країні, тому не тільки побачити, а й побродити по кукурудзяних «вуличках» довжиною в 6,217 км вже захотіли тисячі киян і гостей столиці.

«Лабіринт всього в 3 рази менший за світове досягнення, що знаходиться у Великобританії. Але побудований він набагато цікавіше», — каже експерт Національного Реєстру Рекордів України.

В цілому, ідея кукурудзяної бродилки — не нова для нашої країни. Лабіринт в кукурудзяному полі діяв у минулому році в музеї Національної культури і побуту «Пирогово» в Києві. Ще один розташований в с. Піщане Черкаської області на полях «Агрофірми Маяк».

Але якось вони залишилися непоміченими, можливо, тому що ідею «Кукулабії» автор і керівник агропарку Анатолій Циркун виношував не один рік.

«Коли я подорожував по США, бачив багато таких лабіринтів. Для американців  це популярний спосіб сімейного дозвілля. Наша мета — популяризувати сільське господарство та прищеплювати любов до землі, в першу чергу серед дітей», — зазначив у розмові з AgroPortal.ua Анатолій Циркун.

Анатолий Циркун, автор и руководитель агропарка «Кукулабия»
Анатолий Циркун, автор и руководитель агропарка «Кукулабия»

Коли погуглили, ми зрозуміли, що перший кукурудзяний лабіринт був створений у США ще в 1990 р. Сама ідея так сподобалася американцям, що до 2008 р. в країні налічувалося понад 800 таких лабіринтів. Скільки їх зараз — важко сказати, але те, що ферми на цьому ще й заробляють — факт незаперечний.

Родзинка київського кукурудзяного лабіринту, за словами Анатолія Циркуна, в малюнку, який виконаний в патріотичному стилі — Великий герб України і підпис «Єдина країна».

Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook
Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook

Організатори зазначають, що кукурудзу засіяли ще в квітні, а коли вона підросла на 5 см, з допомогою систем точного землеробства крейдою малювали малюнок. Все відбувалося під наглядом європейських експертів. Всього висіяно 480 тис. насіння кукурудзи, а загальна довжина всіх разом узятих рядів становить 94 км 640 м.

 

А також організатори попереджають: якщо ви маєте намір зібрати урожай качанів, то не варто витрачати час даремно — для посадки використаний спеціальний сорт кормової кукурудзи Колібріс KWS. Рослини можуть довго стояти без поливу і досягають до трьох метрів у висоту.

Отже, «озброївшись» картою (хоча нас запевнили, що загубитися в лабіринті неможливо), ми вирушили в захоплюючий квест.

До речі, ділимося лайфхаком: з будь-якого лабіринту можна знайти вихід, користуючись правилом «правої руки». Постійно рухайтеся по правій стінці коридорів. І навіть якщо Ви опинилися в глухому куті — тримайтеся правого боку (поверніться спиною до глухого кута і йдіть далі).

Але якщо вже зовсім заплутаєтеся — можна дістатися до зони відпочинку всередині лабіринту і чекати допомоги :)

По всьому лабіринту «розкидано» 16 локацій з питаннями, відповіді на які треба записати в кросворд, щоб отримати девіз лабіринту.

Попереджаємо: інтернет в лабіринті не найшвидший, тому на всесильний Google не розраховуйте, краще вже тільки на себе. Це ми вам рекомендуємо з власного досвіду.

Лабіринт ми пройшли за 40 хвилин. Для когось це багато, для когось мало, але для нас це ідеально, адже ми дійсно провели час весело та з користю.

Замість епілогу пропонуємо вам ТОП-5 найцікавіших фактів про лабіринти

Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook
Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook

Найпростіший і в той же час надзвичайно заплутаний квадратний лабіринт знаходиться в Німеччині. Він побудований таким чином, що його можна пройти за п'ять хвилин, а можна потрапити в заплутану частину і блукати всередині кілька годин.

Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook
Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook

Нещодавно на польському гірськолижному курорті Закопане з'явилася незвичайна інсталяція — найбільший у світі лабіринт з льоду, площею 2,5 тис.  квадратних метрів. Понад 40 альпіністів вирізали 60 тис. кубів зі снігу і вручну викладали заплутані ходи. А всередині лабіринту, між блоками, були встановлені різноманітні розваги. Сніговій королеві б точно сподобалося!

Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook
Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook

Top Pearsy's Maize Maze у Великобританії — це не тільки цікавий лабіринт, але й картинка «Знайдіть десять відмінностей» значних розмірів. Фермерам і ландшафтним дизайнерам вдалося створити в 2011 р. дійсно «чарівний» лабіринт із зображеннями Гаррі Поттера, який став найбільшим в Європі.

Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook
Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook

Бразильські артисти Маркос Сабо і Гюльтер Пюпо створили в лондонському виставковому центрі Southbank Centre лабіринт з 250 тис. книг. Кожну з них можна взяти і почитати, якщо дотягнешся, звичайно, адже висота скульптури сягає двох з половиною метрів.

Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook
Джерело фото: Агропарк Кукулабія // Facebook 

Одним з найбільших лабіринтів згідно з Книгою рекордів Гіннеса є Pineapple Garden Maze. Відвідувачі можуть побродити по 5 км заплутаних ходів на ананасовий плантації. Дістатися до фінішу настільки складно, що імена тих, хто фінішує, швидше за все, назавжди записують на спеціальній табличці біля головного входу.

Не губіться, а швидше вирушайте на Столичний ринок, де вас чекає «Кукулабія».


Алла Стрижеус, Наталія Помянська, AgroPortal.ua