Жінка в агро, або Як досвід агронома допомагає в продажах

18 лютого 2024, 05:25 2278

Наполегливість та відданість своїй справі привели Ольгу Ткачук на керівну посаду підгрупи збуту DEFENDA у Волинській області, де вона успішно керує командою молодих менеджерів.

«Головне — зрозуміти, що потрібно замовнику, дослухатися до нього і допомогти», — саме в цьому Ольга Миколаївна вбачає секрет кожного успішного керівника. 

Кар’єрний шлях

Працювати в агро складно, зізнається Ольга Миколаївна. Жінок у цій сфері небагато, не кожна готова їздити по полях і розбиратись в агрономії. 

На керівну посаду Ольга Ткачук прийшла не одразу. З дитинства мріяла стати юристкою, проте обрала сільськогосподарський технікум. Після навчання протягом тривалого часу працювала головним агрономом у господарстві. Зізнається, що робота займала весь вільний час, вдома майже не бувала, особливо в жнива.

З агрономів у менеджери з продажів однієї з передових компаній України Ольга Миколаївна перейшла легко. Але змінити ритм життя та звикнути до офісної роботи після багатьох років у полях було досить непросто. За її словами, агроном — то така особистість, яка звикла вільно плавати по полях та постійно рухатися. А потрібно було весь час сидіти в офісі.

Завдяки вмінню легко знаходити спільну мову з клієнтами, Ольга Миколаївна почала виїжджати до покупців, щоб консультувати та допомагати на місці. Спочатку доводилось майже всю роботу здійснювати самотужки. За рік штат працівників збільшився, і вона почала успішно делегувати обов’язки новим працівникам. 

Секрет успіху

Зараз Ольга Ткачук керує молодою командою менеджерів, які люблять свою роботу і готові працювати на результат. А головне — вчитись, адже в агро без цього ніяк. «У нас дуже молода команда. Ми набираємо перспективних менеджерів, які швидко вчаться, хочуть пізнавати нове та заробляти кошти. Я навчаю особисто, в нас є тренінги, на яких ми вчимо не тільки успішно продавати, але й правильно презентувати свій продукт у господарствах», — зазначає керівниця. 

Її практичні поради знаходять відгук у покупців. За словами головного агронома СГ ТОВ «Лище» Василя Ференса, співпрацею з пані Ольгою вони задоволені, адже результати не змушують довго чекати. Для кожної культури на полі отримують поради щодо вирощування та догляду. Дослухаючись до рекомендацій, купують лінійки препаратів для сої, озимої пшениці, кукурудзи. 

За словами Ольги Ткачук, головне — зрозуміти, що потрібно замовнику, дослухатися до нього і вчасно допомогти. 

Секрет успішного керівника, говорить Ольга Миколаївна, не тільки в управлінській роботі, а й у спілкуванні з менеджерами, навчанні, презентації свого бренду, ділових зустрічах. Керівник має бути не тільки управлінцем, але й хорошим продавцем, щоб менеджери брали з нього приклад.


Юлія Наружна, AgroPortal.ua