Vis-a-vis з Олександром Булкіним. Надійна техніка — це як жінка: закохався, і все

29 жовтня 2020, 06:39 3614

Кадровий голод в Україні відчувають не всі. Конкурентна заробітна плата і гідні умови праці формують династії працівників. Таким прикладом є господарство «Вікторія» на Дніпропетровщині. Тут працює близько 100 людей, усі місцеві. На заміну батькам у компанію приходять діти.

Конкурентні умови праці — це, наприклад, 10 одиниць французької техніки Massey Ferguson на 4500 га, 7 з яких — лише комбайни. На запитання: «Чи не забагато на таку кількість землі комбайнів?» заступник директора СТОВ «Вікторія» Олександр Булкін відповідає: «У Німеччині навантаження на комбайн складає 70 га/рік, у нас — 4500/7 = 642 га/рік. Тому, можна сказати, що ще й мало».

Брати Булкіни — Сергій та Олександр — працюють пліч-о-пліч. 

Сергій — директор підприємства. Олександр — відповідальний за технічну частину. Сини також поряд і залучені до справи, один — юрист, інший працює із пайовиками.

А почалося все з Івана Булкіна — батька Сергія та Олександра, який свого часу керував великим господарством на 11 тис. га землі, тому для братів починати свій аграрний бізнес було не новинкою.

Зокрема, Олександр Булкін закінчив Автотранспортний коледж Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», має розряд із ремонту двигунів, тому з технікою на «ти». Потім ще здобув освіту заочно у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті.

«Я постійно намагаюся їздити на всі аграрні виставки та демопокази техніки. Навчаюсь постійно», — говорить Олександр Іванович.

Землі господарства знаходяться в Солонянському районі Дніпропетровської області. Сіють культури, притаманні для їхнього регіону: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, гречку, просо.
Майже всі ремонтні роботи, які виконуються у селі Широкому, фінансуються СТОВ «Вікторія», включаючи щорічний ямковий ремонт доріг. Також спонсорують футбольну команду «Вікторія», в якій грає молодь із села.

«Все почалося із вживаного червоного красеня — Massey Ferguson, який нам прослужив 10 років. Після нього в 2006 році взяли два трактори Massey Ferguson MF 8480. І з того часу почали нарощувати технічний парк господарства. Придбали культиватор, глибокорозпушувач, сівалку, дискову борону і трактори. В 2010 році взяли перший новий комбайн. А цього року придбали комбайн MF 7370», — ділиться історією співпраці з Massey Ferguson Олександр Булкін.

Також він додає, що Massey Ferguson більш економний у порівнянні з іншими: на 2-3 л серед конкурентів виграє. На тракторах у базовій комплектації стоять усі навігаційні системи — не потрібно нічого докуповувати додатково, як це може бути в інших марках.

«Нам завжди хочеться, щоб хлопці із сервісу «Бізон-Тех» працювали цілодобово :), хоча, коли потрібна допомога, оперативно приїжджають. Легкі роботи ми виконуємо самі, а де потрібно підключатися до електроніки — покладаємось лише на спеціалістів», — розповідає Олександр Булкін.

А також зазначає, що сервісна служба «Бізон-Тех» у кінці робочого сезону приїжджає в господарство на дефектування наявної техніки, завжди совісно та якісно виконує роботу.

У господарстві «Вікторія» є невелика ферма, де налічується 300 свиней і вівці, яких продають на м'ясо. Також тримають ставок із рибою — кажуть, що для душі, та жартуючи додають: «Щоб спати неспокійно» :).


Наталія Помянська, AgroPortal.ua