Оновлено вимоги до якості молока та молочних продуктів в Україні

22 вересня 2022, 11:03 2814

Міністерство аграрної політики та продовольства України внесло зміни у Вимоги стосовно безпечності та якості молока і молочних продуктів.

Відповідний наказ «Про внесення змін до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року №118» (від 22.08.2022 №595) зареєстрований у Міністерстві юстиції (від 16.09.2022 №10077/38413).

Як говориться у повідомленні Мінагрополітики, зміни, які вносяться до Вимог стосовно безпечності та якості молока і молочних продуктів, є черговим кроком, що наближає молочний сектор України до вимог європейського законодавства.

«Насамперед йдеться про удосконалення заходів щодо належної виробничої практики виробництва та обігу молока, що передбачають запровадження прозорої системи та простежуваності ведення записів та обміну даними про результати лабораторних досліджень (випробувань) з використанням інформаційно-комунікаційної системи компетентного органу», — пояснюють у міністерстві.

Це дозволить операторам ринку молока та молочних продуктів своєчасно та неупереджено виконувати вимоги статті 40 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Також запроваджуються чіткі механізми щодо проведення лабораторних досліджень (випробувань), зокрема:

  • визначаються методи, зокрема референс-методи для перевірки відповідності молока та молочної продукції затвердженим критеріям;
  • встановлюється мінімальна періодичність досліджень на виявлення залишків ветеринарних препаратів та інгібіторів, щодо вмісту яких встановлено законодавчі обмеження та/або у кількості, що перевищує максимально допустимі рівні.

«Крім того, деталізуються вимоги та критерії придатності молока, яке може використовуватися для споживання людиною, та поводження з молоком, яке не відповідає вимогам цього наказу», — додали у Мінагрополітики.

І підкреслили, що зазначені зміни набирають чинності з дня його офіційного опублікування, що заплановане попередньо на 30 вересня 2022 р.