Дозволи на експорт молочки до ЄС мають 55 українських переробників

07 грудня 2023, 14:28 1614

Український молочний сектор є частиною європейської молочної родини.

Таку думку під час міжнародної конференції висловив генеральний секретар Європейської Молочної Асоціації (EDA) Олександр Антон, пише Telegram-канал UA-82,5.

Він зазначив, що EDA разом зі Спілкою молочних підпрєимств України дбає про те, щоб важливість українського молочного сектору була визнана у Брюсселі на рівні ЄС — це не завжди легко, оскільки інші агропродовольчі сектори, як правило, займають більш помітне місце в публічних дебатах.

«В Україні вже є 55 молочних переробних майданчиків з дозволом на експорт української молочної продукції до ЄС.

Зараз діють політики «без тарифів, без квот» та «автономні торговельні заходи ЄС»: це означає, що українська молочна продукція на даний момент має доступ до Єдиного ринку ЄС. Наша задача — довгострокова дія цих політик», — додав він.

Фахівець зауважив, що EDA прагне інтегрувати український молочний сектор до програми ЄС, яка передбачає допомогу Україні на 50 млрд на наступні чотири роки.

«Ми почали працювати над наступною Спільною аграрною політикою ЄС, яка діятиме з 2027 року і яка так чи інакше має бути «придатною для України» — ми вже ведемо дискусії з політикам ЄС щодо різних інтеграційних сценаріїв», — підсумував Олександр Антон.