Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Дамаска запропонував сирійській стороні угоду з постачання пшениці в обмін на фосфати за низькою ціною.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на місцеві ЗМІ.
«Україна пропонує пшеницю в обмін на фосфати за низькою ціною. Наразі російська компанія контролює близько 70% сирійського видобутку фосфатів і реалізує їх у Європі», — розповів полковник у відставці Імад Шахуд.
За оцінками експерта, серед пріоритетних завдань української делегації — блокування каналів збуту вкраденого українського зерна, яке рф намагається реалізувати в регіоні за заниженими цінами, зокрема в Єгипті, який є великим імпортером зернових культур.
«Зеленський намагається припинити продаж вкраденого українського зерна та забезпечити безпеку сирійських фосфатів», — наголосив Шахуд, зауваживши, що Київ одночасно розглядає Сирію як перспективний майданчик для просування власних військових розробок.
Крім агросектору, сторони зосереджені на технічному партнерстві. Керівник дослідницького відділу Центру «Джусур» Абдулвахаб Ассі зауважив, що Україна здатна надати Дамаску технології для модернізації техніки та ефективної протидії іранським безпілотникам.
На думку аналітиків, Дамаск зацікавлений у залученні українського досвіду для відновлення власного аграрного виробництва та промислової бази.

Датчик справний, а трактор втрачає тягу: де ховалася несправність

Від чорниці до малини: родина на Волині вирощує майже два гектари ягід

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Український фрахтовий ринок залишається складним через атаки на судна, що прямують до портів Великої Одеси. Кількість великовантажних пропозицій скоротилася, а суден, готових виконувати такі рейси, практично немає.

Україна працює над максимальним використанням альтернативних шляхів експорту агропродукції.

Експорт зерна через Чорне море стикається з новими логістичними обмеженнями: рекордно низький рівень води в Дунаї скорочує пропускну здатність маршруту через Румунію на тлі посилення російських атак на українські порти.

Український експорт зерна у 2026/27 МР становитиме 38-40 млн т, це на 12% менше порівняно з попередніми оцінками.

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) звернулася до Науково-дослідного інституту високоенергетичних матеріалів ДП НВО «Павлоградський хімічний завод» із проханням розглянути можливість проведення випробувань вапняково-аміачної селітри (CAN), щоб визначити її поведінку в разі прямого ураження вибуховими боєприпасами.

Дефіцит добрив і збереження імпортних мит на них може призвести до втрати мільярдів валютної виручки українського агросектору.

Кораблі із зерном з окупованих територій України останніми днями прибули до портів Ізраїлю та Сирії.

Польські компанії Grupa Azoty та Anwil стали ключовими постачальниками мінеральних добрив на український ринок і фактично замістили на ньому російську продукцію після початку повномасштабного вторгнення рф.

В Україні з першим офіційним візитом перебуває делегація урядовців та високопосадовців із Сирії.

Три вантажні судна з пшеницею, два з них українські, прибули до порту Тартус у Сирії.