Україна отримала право експорта насіння буряків до ЄС

01 лютого 2018, 10:36 2882

Україна 31 січня 2018 р. отримала дозвіл повноправно брати участь в міжнародній торгівлі ще одним видом насіння, а саме цукрових та кормових буряків.

Таке рішення було оголошено на щорічному засіданні країн-членів учасників Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у Парижі (Франція), говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства.

«До сьогоднішнього дня, Україна була учасником чотирьох Насіннєвих схем, які є офіційно визнаним інструментом для сертифікації та спрощення міжнародної торгівлі насінням. Зокрема, це такі схеми, як зернові, кукурудза, сорго та прядивні культури (хрестоцвіті та інші олійні). Нині до переліку схем додано буряк кормовий та цукровий. Насіння, вироблене та оброблене у відповідності зі схемами, супроводжується етикетками і сертифікатами ОЕСР», — говориться у повідомленні міністерства.

Рішення про розширення участі України в Насіннєвих схемах ОЕСР відкриє шлях насінню цукрових буряків на світовий ринок, дозволить підвищити сортову чистоту українського насіннєвого матеріалу, забезпечить зростання урожайності основних сільськогосподарських рослин.


Для довідки: згідно з рішенням Ради ОЕСР від 16 листопада 2009 року, Україна приєднана до Насіннєвих схем ОЕСР по зерновим, кукурудзі та сорго та має можливість брати участь у світовій торгівлі насінням, використовуючи етикетки ОЕСР. З часу приєднання до Насіннєвих схем понад 400 сортів і гібридів української селекції внесені до Каталогу сортів ОЕСР. 19 грудня 2014 року Україна розширила участь у Схемах сортової сертифікації насіння ОЕСР призначеного для міжнародної торгівлі, зокрема схемі по насінню хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур.