Польська митниця не фіксує імпорту українського зерна більше року

05 червня 2024, 08:40 685

Митні органи Республіки Польща з моменту введення заборони на імпорт агропродукції з України 2023 року не зафіксували допущення цих товарів до торгівлі на території країни.

Про це йдеться у листі Міністерства сільського господарства та розвитку села Республіки Польща у відповідь на пропозиції Польської асоціації виробників зерна про встановлення референтних цін на українське зерно, пише Farmer.pl.

В асоціації пропонували, щоб суб’єкт, який імпортує сільгосппродукцію з України чи іншої країни, що не входить до ЄС, до Польщі за ціною нижче референтної та вводить її в обіг на внутрішньому ринку, сплачував різницю між ціною закупівлі та референтною ціною. Зібрані кошти повинні бути розподілені фермеру як підтримка (субсидія) в результаті продажу нижче собівартості, наприклад, за кожну вироблену/продану тонну, після представлення відповідного рахунку.

У польському міністерстві нагадали, що з середини квітня 2023 року діє заборона на імпорт до Польщі пшениці та кукурудзи, які викликали проблеми на ринку. Ця заборона діє безстроково. Транзит цих продуктів через Польщу дозволений за умови, що він закінчується в польських портах або поза межами Республіки Польща. Цей процес контролює Національна податкова адміністрація Польщі. 

«З моменту введення заборони на ввезення сільськогосподарської продукції з території України на територію Республіки Польща митні органи не виявили допущення цих товарів до торгівлі на території країни», — йдеться у листі аграрного міністерства Польщі.

Щодо запровадження референтної ціни у міністерстві зазначили, що державні органи не можуть регулювати ціни, оскільки це суперечить, серед іншого, правилам ЄС. Крім того, Єврокомісія може почати процес проти Польщі у разі запровадження нею подальших односторонніх дій щодо обмеження імпорту з України.

«До того ж такі дії також можуть спровокувати дії у відповідь (формальні чи неформальні) з боку України у вигляді обмеження імпорту з Польщі. Вони можуть стосуватися товарів, важливих для нашого експорту до України (наприклад, молочної продукції)», — зауважили у міністерстві.