Кабінет Міністрів України 15 серпня 2023 року вніс зміни до розпорядження «Про заходи щодо моніторингу та аналізу цін і стану товарних ринків», ухваленого в січні 2022 року.
Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Згідно з розпорядженням уряду №711-р, Державна служба статистики проводитиме моніторинг споживчих цін на соціально значущі товари не щодня, а щотижня.
Крім того, скасовано норму про те, що Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів щотижня проводить аналіз задекларованих роздрібних цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення.

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Через цілеспрямовані атаки ворога на розподільчі центри та втрати значних обсягів продукції ситуація в продуктових мережах дійсно складна. Але водночас на сьогодні наявних потужностей із виробництва продукції в Україні достатньо для того, щоб закрити внутрішнє споживання.

Склади кількоїх виробників продуктів харчування, а також великої торговельної мережі зруйновано внаслідок атаки російських військ сьогодні, 20 серпня, по Київщині.

Кабінет Міністрів України 17 серпня схвалив програму діяльності уряду і передав її на розгляд Верховної Ради України.

Спілка українських підприємців (СУП) звернулася до Кабінету Міністрів із закликом продовжити до 1 листопада 2026 року строк чинності рішень про визначення підприємств критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.

Удари по розподільчих центрах (РЦ) великих торгових мереж, а також по окремих виробниках продуктів харчування спричинили локальний дефіцит деяких товарів і змусили сектор шукати нову модель постачання.

Споживчі ціни в Україні у липні 2026 року порівняно з аналогічним місяцем попереднього року зросли на 7,7% (у червні показник складав 7,2%).

Середня споживча ціна сала у червні 2026 року становила 212,11 грн/кг, що на 1% менше порівняно з травнем (215,08 грн).