Bayer: В роздрібній торгівлі України до 90% фальсифікованої продукції

06 квітня 2018, 12:35 5487

За оцінками експертів в Україні в комерційному фасуванні засобів захисту рослин (ЗЗР) рівень фальсифікованої продукції становить 20-25%, а в роздрібній торгівлі — до 90%. При цьому показник підробок в ЄС — на рівні 7-10%.

Такі цифри озвучила менеджер по роботі з державними органами компанії Bayer Наталія Гусєва під час IV Аграрної конференції «Ризики та протидія шахрайству» за організації компанії «ПроАгро Груп».

«Наразі популярна фальсифікація всередині країни. Найбільше підробних та фальсифікованих препаратів виробляється в Харківській області, а найчастіше підробки зустрічаються на Закарпатті», — зазначила вона.

Спікер докладно розкрила тему підроблених і нелегальних пестицидів, підкреслила важливість державної сертифікації та реєстрації, попередила про ризики використання підробок для природи і людей.

Серед можливих варіантів створення підробок експерт відмітила такі моменти: зменшення в препараті кількості діючої речовини; імітація діючої речовини безпечними речовинами; використання найдешевших домішок чи взагалі невідомих незареєстрованих речовин.

Також Наталія Гусєва розповіла і наочно показала приклади підроблених ЗЗР, підказала, на що конкретно звертати увагу при покупці препаратів.

«Обираючи препарат, споживач повинен, насамперед, перевірити назву і уточнити, чи насправді зазначений виробник має в переліку виробництва препарат з такою назвою. Також важливий момент від виробників — агрохімічні компанії вже 10 років не фасують свою продукцію в ампули, які візуально нагадують медичні ліки».

Експерт закликала аграріїв утриматися від покупки ЗЗР по інтернету, коли продавець взагалі не несе жодної відповідальності та зникає відразу після отримання грошей. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua