Заблоковані раніше у портах Туреччини ЗЗР прибувають в Україну

12 травня 2022, 13:58 1312

Вантажі із ЗЗР, які прямували в Україну, але через війну опинилися в морських портах Туреччини, розблоковані. Міністерство транспорту та інфраструктури Республіки Туреччина як виняток дозволило перевезення таких вантажів територією своєї країни українськими перевізниками та не вимагає транзитних документів.

Про це йдеться у відповіді Міністерства економіки України на колективне звернення профільних асоціацій. 

Інформацію про те, що вантажі вже надходять в Україну, підтверджують українські постачальники ЗЗР. 

Тетяна Мосендз, комерційний директор ALFA Smart Agro

«Серед заблокованої у портах Туреччини продукції опинилася, зокрема, сировина для виробництва препаратів ALFA Smart Agro. Ми вражені рівнем залученості українських та турецьких державних структур у вирішення проблеми. Наша компанія взаємодіяла з Міністерством аграрної політики і продовольства України, Міністерством економіки України і окремо вдячні Посольству України в Турецькій Республіці. І хоча на отримання та доставку вантажів ще знадобиться певний час, без кроку назустріч з боку Туреччини це було би взагалі неможливим. Дякуємо всім, хто долучився до розблокування ЗЗР». 

Із початком бойових дій в Україні в морських портах Туреччини виявилися заблокованими сотні контейнерів із засобами захисту рослин, призначених для українських аграріїв. У перерахунку на площі застосування були заблоковані ЗЗР приблизно для 3 млн га посівів.

Українські компанії не могли отримати свої вантажі через особливості законодавства Туреччини. Зокрема, дозвіл на перевезення транзитних вантажів територією Туреччини мають лише турецькі перевізники.