Рівненщина збільшила вирощування овочів борщового набору

09 червня 2022, 09:55 425

Рівненщина цьогоріч орієнтується на вирощування традиційних для регіону овочевих культур — картоплі, моркви, буряку, капусти, цибулі.

Про це говориться у повідомленні Рівненської облдержадміністрації. 

«Немає підстав вважати, що аграрної продукції не буде. Її у нас завжди вдосталь. Хоча ми не зможемо перекрити минулорічні обсяги томатів і перцю, що поставлялися з Херсонщини, свіжих овочів на Рівненщині буде достатньо. Аграрії збільшили площі під культури борщового набору. Частина фермерських господарств розширили посіви огірків. Також протягом року наростили виробництво і тепличні комбінати», — розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Надія Переходько. 

Щодо ціни на овочі, які завозяться з-за кордону, ситуація залежатиме від коливань на валютному ринку та від логістики, вважає вона.

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Костянтин Мокляк додав, що наразі також відсутні проблеми із постачанням солі на Рівненщину. В Україну ввозяться достатні обсяги імпортної солі з Польщі, Румунії та Словаччини. Нарощує обсяги виробництва Дрогобицька солеварня. 

«Дефіциту солі немає, ситуація стабілізувалася. Люди піддалися паніці, й дехто виграв на спекулятивному скачку. Наголошую, не потрібно піддаватися  панічним атакам. Попит підвищує пропозицію, а ажіотаж впливає на збільшення ціни. Продуктів харчування достатньо на Рівненщині та загалом в Україні», — наголосив він.