Імпорт огірків і помідорів побил рекорд за десятиріччя

19 липня 2019, 13:09 2782

Україна за 6 місяців 2019 р. імпортувала 7 тис. тонн огірків та 55 тис. тонн томатів, що відповідно на 38% і 15% більше ніж показники за аналогічний період минулого року.

Про це йдеться у повідомленні Української плодоовочевої асоціації.

«Імпорт як огірків, так і томатів, за першу половину 2019 року, став рекордним за останнє десятиріччя», — йдеться у повідомленні.

Натомість експорт овочів закритого ґрунту продовжує знижуватися. Так, поставки томатів за кордон з початку року становлять всього 0,97 тис. т, що втричі менше ніж в минулому сезоні. Експорт огірків також зменшився майже в два рази, в порівнянні з 2018 роком, і за 6 місяців поточного року склав 1,3 тис. тонн.

«Така тенденція на ринках огірків і томатів пояснюється тим, що Україна доволі довгий період була орієнтована на російський ринок, який після загострення політичної ситуації між країнами став недоступним для українських виробників. До того ж, вітчизняним виробникам доволі складно конкурувати на внутрішньому ринку з турецькою продукцією, оскільки витрати на газ та електроенергію в Туреччині набагато менші ніж в Україні. Наразі українські виробники овочів закритого ґрунту потребують квотування ввезень та впровадження торгового мита на імпортну продукцію», — пояснює ситуацію Директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

«Українські виробники огірків та томатів зараз переживаютьчаси змін. Звичайно, ситуація з втратою російського ринку зумовила тепличників шукати нові ринку збуту та розширювати асортимент продукції. На сьогодні основними імпортерами українських томатів та огірків залишаються Білорусь та Польща — країни, які в подальшому реекспортують українську продукцію», — розповідає аналітик УПОА Семен Крамаренко.