Думка: Погодні умови березня були доволі складними для озимих

06 квітня 2022, 12:55 104

В Україні погодні умови першого весняного місяця виявилися доволі складними та неоднозначними щодо сприяння нормальному розвитку рослин як пшениці озимої, так й інших озимих зернових культур по завершенні календарної зими.

Про це повідомили в Національній академії аграрних наук України, пише  «АПК-Інформ».

Як відзначають науковці, практично впродовж усього березня утримувався понижений температурний режим, що поєднувалося з недостатньою кількістю опадів і загалом негативно позначалося на стані посівів. Рослини вже після весняних морозів втратили певну частину листкової маси і не мали змоги повною мірою відновити активні процеси життєдіяльності після зимового спокою.

«Звичайно, такий розвиток погодних умов упродовж першого весняного місяця суттєво ускладнює можливості більшості зерновиробників виростити високий урожай та отримати бажаний і запланований валовий збір зернової продукції. Разом із тим, ще далеко не все втрачено, оскільки за помірної температури повітря протягом весняно-літньої вегетації, достатньої вологозабезпеченості ґрунту та якісного догляду за посівами поки що залишаються значні можливості забезпечити гарний урожай пшениці озимої, насамперед після такого попередника як соняшник», — пояснили в НААН України.

Але, за словами експертів, позитивним є те, що переважній більшості господарств вдалося вчасно підживити озимину та за необхідності заборонувати посіви, що в подальшому з підвищенням температурних показників матиме значну користь у плані забезпечення сприятливих умов для росту і розвитку рослин.