Урожайність гречки та картоплі в Контінентал перевершила плани

14 листопада 2022, 13:20 2253

Джерело фото: Контінентал Фармерз Груп

У «Контінентал Фармерз Груп» завершився збір культур, стратегічно важливих для продовольчої безпеки України.

Як говориться у повідомленні компанії, змолочено гречку з понад 1 тис. га, завершено викопування цукрового буряку з площі 981 га, а також картоплі, під яку 2022 року було відведено 2,2 тис. га.

«Гречка, валовий збір якої становить майже 2 тис. т, повністю виправдала усі наші сподівання щодо продуктивності та врожайності, — коментує операційний директор «Контінентал» Віталій Ставнічук. — З одного гектара намолочували у чистому вигляді 1,8 т. Враховуючи важливість цієї культури для населення та ситуацію в країні, наступного року ми не лише залишаємо гречку в структурі наших посівів, а й плануємо збільшити відведені під неї площі до 4 тис. га».

Також у компанії зазначають, що отримали вищі за планові показники урожайності картоплі. Так, залікова врожайність чипсових сортів становить 31 т/га, столових — 39,6 т/га. Значно перевищили очікування насіннєва і крохмальна картопля — 36,3 і 41,2 т/га відповідно. Попередні побоювання аграріїв щодо заморозків не справдилися. Незважаючи на триваліший період збирання культури, у цьому сезоні вдалося зберегти максимальні якісні показники кожної картоплини. 

Врожайність цукрового буряку, який компанія ввела у сівозміну цього року, також відповідає плановій — 60 т/га. Зібрані коренеплоди одразу відправляють на цукрові заводи на Тернопільщині. 

«Контінентал» також завершив обмолот сої та соняшнику. На полях триває збір кукурудзи, який планують закінчити до кінця місяця. Паралельно відбувається обробіток ґрунту під ярі культури для наступного сезону.


Для довідки: «Контінентал Фармерз Груп» — сільськогосподарська компанія, яка обробляє 195 тис. га землі в 5 областях Західної України: Тернопільській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій та Івано-Франківській. Компанія спеціалізується на рослинництві: вирощує зернові, олійні та технічні культури, а також є одним із найбільших в Україні виробників картоплі.