Континентал збільшив площі під картоплею на 12%

26 квітня 2021, 13:20 2126

Компанія «Континентал Фармерз Груп» в цьому виробничому сезоні збільшила площі під картоплю з 1,7 тис. га до 1,9 тис. га (+12%).

Як говориться в повідомленні компанії, «Континентал» приступила до висадки чіпсових сортів на полях виробничого блоку «Вирів Картопля», що на Львівщині та столові сорти на блоці «Васильківці» на Тернопільщині. У структурі посадки є також насіннєва картопля. Станом на сьогодні посаджено 213 із 1,9 тис. га.

У компанії зазначають, що цього року садити картоплю розпочали дещо пізніше від запланованих термінів. Причиною стала надмірна зволоженість ґрунту через велику кількість опадів наприкінці зими й ранньою весною.

«Основним чинником хорошої врожайності картоплі є якісно оброблений ґрунт — без грудок і глиб, з дрібнозернистою структурою, яка забезпечує доступ повітря. Найважливіше, що така структура ґрунту дозволяє під час збирання картоплі комбайном уникати травмування бульб. Тому ми чекаємо, щоб земля «дозріла» — була розсипчастою, легко піддавалася обробітку. Важлива й температура: під час посадки на глибину 16—18 см мінімально допустимими вважають 7оС, оптимальними — 18—20 градусів тепла. На Львівщині температурні показники задовільні, ґрунт «дозрів» швидше, тому роботи розпочали на цьому масиві. На Тернопільщині стартували пізніше через повільне «дозрівання» ґрунтів», — розповідає головний агроном кластера «Картопля» «Контінентал Фармерз Груп» Василь Болехівський.

Також зазначається, що «Контінентал» активно продовжує будівництво нового картоплесховища загальною місткістю 16 тис. тонн у с. Чуква (Львівська обл.), яке запустять під урожай 2021 року.


Для довідки: «Контінентал Фармерз Груп» працює в п«яти областях України. Земельний банк агрохолдингу — 195 тис. га. Компанія має у своєму складі 4 сучасні великі елеваторні комплекси і 3 сушильно-зернові комплекси загальною потужністю 420 тис. т, а також 2 насіннєві заводи, які розташовані у Тернопільській та Львівській областях.