Агропросперіс допоможе фермерам управляти бізнесом

07 серпня 2018, 13:50 4021

Група компаній «Агропросперіс» пропонує новий продукт у сфері агровиробництва України — «АП Франшизу», що дає можливість долучитись до виробничої платформи «Агропросперіс» та перейняти досвід успішного управління агробізнесом.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

«Агропросперіс» постійно шукає нові напрямки бізнесу, де зможе застосувати власний досвід успішного агровиробництва. У групи є працююча модель, як зробити фермерське господарство прибутковим, що втілена в життя на 52 виробничих компаніях групи (АПЗ). У певний момент ми зрозуміли, що сама модель може бути цінною для інших агровиробників, і ми можемо передати її. Наша мета — підключити фермера до нашого ланцюга поставок, від забезпеченням якісними товарно-матеріальними цінностями до продажів готової продукції на експорт. Клієнтам «АП Франшизи» ми пропонуємо підтримку в питаннях податкового планування та бухгалтерського обліку», — розповідає фінансовий директор Групи компаній «Агропросперіс» Ольга Макара.

«АП Франшиза» працює так: укладається договір про надання сільгосппослуг з виробництва культур, на яких спеціалізується компанія (пшениця, кукурудза, соняшник, ріпак, соя). АПЗ бере на себе всі технологічні операції на землі, виділеній під цей проект. «Агропросперіс» зацікавлений, щоби клієнт «АП Франшизи» виростив гарний врожай і продав його за кращою ціною. Тому пропонує власну технологію, під яку поставляє всі товарно-матеріальні цінності за ринковими цінами, використовує сучасну техніку, залучає власних фахівців. Разом з клієнтом узгоджується техкарта і складається бізнес-план. Це живі документи, за якими надалі ведеться робота крок за кроком. Важливо, що фермер залишається власником на своїй землі.

Повне чи часткове фінансування під проект надають «Агропросперіс Банк» або партнер «Піреус Банк». Застава — майбутній врожай. Відкривається кредитна лінія, яку клієнт використовує поступово і за потреби. Далі виробничі команди «Агропросперіс» щодня працюють пліч-о-пліч з клієнтом, спілкуються, звітують фермеру, щомісяця підписують акт виконаних робіт.

Як зазначається, ідея «АП Франшизи» народилася у середині серпня 2017 р. Першими її почали втілювати в життя команди «Ніжин Агро» та «Бахмач Агро». Ці АПХ холдингу «Латагро», працюючи в північному регіоні, мають найкращі операційні результати по групі.

«Обираючи нас для пілотного проекту, інвестор мав впевненість, що ми допоможемо нашим сусідам фермерам вийти на якісно новий рівень агровиробництва і прибутків. Ми підписали перший договір у листопаді 2017 р. і продовжуємо зустрічі з зацікавленими фермерами у регіонах, де працюємо. На сьогодні «АП Франшиза» вже діє у Чернігівській та Сумській областях. Наступний етап — Вінницька. Зараз працюємо з найближчими сусідами, які наочно бачать наші врожайності, техніку, знайомі з командою. Далі будемо розширюватись до інших регіонів діяльності групи», — розповідає генеральний директор холдингу «Латагро» Василь Саган.

Зазначається, що передусім «АП Франшиза» пропонується невеликим фермерським господарствам-юрособам, зараз це 30-300 га, які хочуть більшого від своєї землі. Відповідно, в них є потреба в ефективних змінах технології та підходів. На перспективу «Агропросперіс» готовий розглядати й більші господарства. Серед клієнтів групи є нові фермери, які активно набирають земельний банк та ще не мають достатньо досвіду чи коштів. «Агропросперіс» готовий передати їм свою успішну бізнес-модель.  

На прийняття рішення про співпрацю в середньому потрібно до 1 місяця. За цей час представники групи зустрічаються з клієнтом, узгоджують технологію та бізнес-план, а банк перевіряє кредитну історію та ділову репутацію для надання фінансування.

«Наша мета — заробити разом із фермером та зробити його бізнес прибутковішим. Ми даємо операційну гарантію. Вона спрацьовує, якщо витрати перевищать прибуток на землі, задіяній в проекті, тоді ми компенсуємо різницю. Відповідно, «Агропросперіс» приймає на себе ризики неврожаю чи падіння ціни. Вартість нашої гарантії  — це частка в прибутку, отриманому в проекті «АП Франшиза». Ми зацікавлені разом отримати найвищий прибуток, який розділяємо з клієнтом після продажу готової продукції в пропорції 70% на 30%, де 30% — частка «Агропросперіс», — підсумовує Ольга Макара.


Для довідки: група компаній «Агропросперіс» фінансує виробництво і експорт агропродукції в Україні з 2007 року. Поставляє національним агровиробникам весь комплекс товарів і послуг для виходу на світові ринки. Основний інвестор — група фондів під управлінням NCH Capital (США).