У Молдові масово корчують нерентабельні яблуневі сади

30 березня 2024, 16:00 1557

Молдовські садівники почали вирубувати свої сади через економічне ембарго, введене росією.

З 2022 року площа вирубаних садів більш ніж у 7 разів перевищує площу засаджених, пише Point.md

Така ситуація склалася через те, що фермери переорієнтували свій експорт до Євросоюзу, Близького Сходу і Південно—Східної Азії, і тому залишають тільки високопродуктивні плантації.

Як повідомила Світлана Албу з села Околіна Сорокського району, де в неї був фруктовий сад площею майже 10 га, на ринку ЄС не продаються сорти, які відправлялися в росію. 

«Ми думаємо про інші сорти, інші плантації. У будь-якому разі земля не залишиться порожньою», — зазначила вона. 

Дані Міністерства сільського господарства і харчової промисловості свідчать, що за останні роки в Молдові вирубано майже 2800 га і закладено всього 400 га садів. У деяких районах було розчищено тільки непродуктивні сади і посаджено більш продуктивні дерева.

У Молдові налічується майже 49 тис. га яблуневих садів. 2023 року виробники зібрали понад 500 тис. т яблук, на 20% більше, ніж 2022 року. Майже 70 тис. т фруктів уже відправлено на експорт. 

Уточнюється, що з 2022 року і до теперішнього часу спостерігається постійне зниження постачань молдовських яблук на ринок рф, водночас частка експорту до ЄС зросла більш ніж у 27 разів, а на Близький Схід і в Південно-Східну Азію — більш ніж у 10 разів.