Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) виступає проти пропозиції Державної фіскальної служби внести зміни до Податкового кодексу України, які фактично позбавлять виробників зернових та олійних культур повернення ПДВ при експорті на суму 50 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні УКАБ.

Як зазначається, Державна фіскальна служба України пропонує доповнити статті 197 Кодексу положенням про звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернової та олійної продукції.

Так, ДФС пропонується внести такі зміни до Податкового кодексу України:

Статтю 197 Кодексу доповнити пунктом 197.25 такого змісту: «звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту: зернових культур товарних позицій 1001, 1003, 1005 згідно з УКТ ЗЕД; насіння олійних рослин товарних позицій 1201, 1205, 1206 згідно з УКТ ЗЕД; олій рослинного походження товарних позицій 1507, 1512 (крім постачання олії соняшникової, що призначена для безпосереднього вживання в їжу, у споживчій тарі місткістю до 5000 см3 включно), 1514 згідно з УКТ ЗЕД». Пункт 63 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» виключити».

УКАБ не вважає доцільним звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернової і олійної продукції.

«Якщо ці зміни будуть внесені у Податковий кодекс України — це фактично означатиме, що в агровиробників заберуть 50 млрд грн експортного ПДВ, яке після довгої боротьби нарешті прозоро та без корупційних схем почали вчасно повертати», — прокоментував генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.