Європейський інвестиційний банк може надати кошти на пільгові кредити українських малих та середніх фермерів на суму €400 млн.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, інформує Мінагропрод.

«Ми будемо виносити на ратифікацію Верховною Радою України договору з Європейським інвестиційним банком, у рамках якого €400 млн буде виділено для малих та середніх гравців. Строк надання кредиту — 12 років, з пільговою ставкою, з пільговими чотирма роками», — зазначив Кутовий.

Міністр також розповів, що позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Мінфіну, що за участі Мінагропроду та у взаємодії з ПАТ «Укрексімбанк», надасть фінансові ресурси комерційним банкам. Обрані банки, у свою чергу, здійснюватимуть відбір проектів, їх фінансування та моніторинг практичної реалізації цих проектів.

Очікується, що за рахунок кредитних коштів може бути покрито до 50% вартості проектів. Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або засоби кінцевих бенефіціарів. З рештою, реалізація проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі близько €800 млн.

За словами Тараса Кутового, ресурс буде спрямовано на розвиток інфраструктурних проектів, логістику, покращення умов сушки та переробки продукції сільських господарств. Основну мету проекту міністр бачить у тому, аби малий гравець отримав можливість стати конкурентноздатним з великими гравцями за рахунок меншої ставки.

Станом на 25 липня 2016 року проект Закону України «Про ратифікацію Фінансової угоди (проект «Основний кредит для аграрної галузі — Україна»)» був погоджений Кабінетом міністрів та знаходиться на підписі у Президента України для подальшого внесення до Верховної Ради України на ратифікацію. Текст самої угоди буде оприлюднений тільки після завершення в Україні внутрішньодержавної процедури (ратифікації Верховною Радою України).


Для довідки: Відповідно до декларації про наміри щодо фінансування проектів в аграрному секторі України між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Європейським інвестиційним банком, підписаної 4 червня 2015 року, та розпорядження Президента України від 26.12.2015 року № 820/2015-рп було вирішено реалізувати проект «Основний кредит для аграрної галузі — Україна». 28 грудня 2015 року, відбулося підписання прем'єр-міністром України фінансової угоди (проект «Основний кредит для аграрної галузі — Україна») між урядом України та Європейським інвестиційним банком.

Мультимедіа