З опадами негусто: кліматологи радять використати вологу, яка вже є на полі

16 лютого 2022, 13:03 1060

Останніми роками фіксується тенденція до зменшення кількості зимових опадів. Крім того, в багатьох випадках зимою почали випадати змішані опади: не тільки сніг, а й мокрий сніг та часом дощ. Таке різноманіття має дуже мало позитивних наслідків як для посівів, так й для гідрологічної ситуації у країні в цілому.

Про це AgroPortal.ua розповіла керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

«Цього року запаси вологи в ґрунтах також нижче бажаного рівня, особливо в південних областях. Це пояснюється знову ж таки дефіцитом опадів як у січні, так і в першій декаді лютого», — пояснює Тетяна Адаменко. 

Вона прогнозує невеликі опади 17-18 лютого та в кінці місяця в північно-західній та північно-східних областях, а Південь і Схід можуть залишитись взагалі без опадів. 

«Таким чином, нові посіви краще планувати раніше, поки є накопичена волога, а холодний період 2021-2022 рр. — теплий», — радить Тетяна Адаменко. 

Вона додає, що в порівнянні з середніми багаторічними показниками, цього року ми випереджаємо прихід календарної весни майже на місяць. Але дуже теплого березня краще не бажати, оскільки певна кількість холоду завжди повернеться заморозками якщо не в квітні, то в травні.


Дарія Чорна, AgroPortal.ua