На унікальній фермі виробляють продукцію з чотирьох видів молока

20 січня 2023, 06:40 4304

Еко-ферма «Плай» була створена для того, щоб зародити сирну культуру в Україні та знайомити людей із різновидами правильно виготовлених натуральних сирів і м’ясних виробів. Унікальність підприємства полягає в тому, що це єдина ферма в Україні, яка має 4 види молока.

Уже четвертий рік виробництво працює під керівництвом власника та наставника еко-ферми «Плай» Михайла Ватаговича, який навчався сироварінню 11 років у найкращих сироварів Європи.

«Ми залучаємо професійних фахівців з Італії, Австрії, Швейцарії та Нідерландів, а також дотримуємось технологічних стандартів у процесах виготовлення продукції. Використовуємо закваски та ферменти тільки натурального походження, тому продукт є абсолютно чистим і без зайвих домішок», — розповідають працівники ферми.

Сьогодні тут проживають тварини найкращих ексклюзивних порід своїх видів: буйволи (порода азійська) — 56, кози (альпійська та зааненська) — 285, корови (симентал) — 55, вівці (лакон) — 200 голів. 

На даний час на еко-фермі «Плай» виготовляють сирну та м’ясну продукцію: м’який, твердий сир, вершкове масло, копчені, варені ковбаси та сосиски, сало. Також в асортименті карпатський чай, мед, пилок та медові стільники. Найбільшою популярністю користується продукція з молока буйволиць (буррата, моцарела, масло, ковбаса). Азійська порода буйволів в Україні трапляється досить рідко, а їхнє молоко ексклюзивне та надзвичайно корисне.

Продукцію підприємство реалізовує у своїх фірмових магазинах, співпрацюють із ресторанами та мережами. Також відправляють «Новою поштою» по всій Україні. Замовлення наразі можна робити в Instagram, згодом — на сайті. 

Війна внесла корективи не просто в роботу, а у кожне життя

«Є чоловіки у команді, які були професіоналами своєї справи та пішли захищати країну. Є дівчата, які працюють та моляться, щоб їхні кохані повернулись додому. Тому ми вважаємо, що відключення світла та зменшення нових клієнтів — то зовсім уже і не проблеми. Наразі працюємо з генераторами, оскільки на виробництві недопустиме відключення світла, коли відбуваються автоматичні технологічні процеси. На превеликий жаль, у нас виключають світло по 18 годин на добу», — розповідають у колективі.  

Сьогодні на еко-фермі «Плай» працює 30 осіб, кожен на своєму процесі. Вони люблять і цінують свою роботу, тому з гордістю говорять, що вони — велика сім’я, яка робить із любов’ю спільну справу.

На ферму залучають усіх, хто дійсно хоче працювати та разом розвиватися

«Завферми уважний до тварин і має дуже багато обов’язків. До прикладу, годувальник має відповідально ставитись до годин своєї роботи, оскільки тварини отримують правильний збалансований раціон у певний час, адже від цього залежить якість молока, а згодом і сиру. Дояр має вчасно завести тварин на автоматичну систему доїння та віддати одразу молоко на молокозавод. На різних процесах виробництва продукції наразі трудяться, як бджілки, 6 працівників, вони просто чарівники! Зараз плідно працюємо задля розвитку ферми, тому наша «творча сім’я» постійно збільшується. Ми залучаємо всіх, хто дійсно хоче працювати та рости разом із нами», — зазначають на фермі. 

«Плай» є ще чудовим місцем для відпочинку та екскурсій, які проводять за попереднім записом кожного дня. 

Тут знають, як спілкування з тваринами важливе для дитячого розвитку. Малюки стають товариськими та винахідливими, проявляються комунікативні навички, розвивається координація.

Тож команда еко-ферми «Плай» організувала екскурсію, на якій і дорослі, і діти потрапляють у подорож, яка включає спілкування з тваринами, спостерігання за роботою бджіл, відвідини рибного господарства та дегустацію крафтових виробів.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua